Obiekty handlowe asortyment

molas3000

Obiekty handlowe asortyment

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Jaki jest algorytm (sposób) doboru ilości towaru w asortymencie obiektów handlowych?

Chodzi mi o to czy przykładowo sprzedając ser żółty jego zapotrzebowanie w jednostce zawsze jest 5 sztuk? Czy to jest uzależnione od jakiś czynników?

W kiedyś poruszanym temacie była wzmianka że odległość obiektu od centrum ma jakiś wpływ na pojemność magazynu czyli i asortyment.
ttt

Re: Obiekty handlowe asortyment

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Co do sera to jest 5 * pojemność magazynowa JZ

Wejdź sobie w "magazyn" i potem z "Pokaż JZ dla biznesu / Kup półprodukty/asortyment dla biznesu" wybierz biznes handlowy, który chcesz sprawdzić. W kolumnie "x sztuk" masz podaną ilość danego produkty na 1 JZ.
To samo masz też podane, gdy wejdziesz w biznes handlowy -> zmień asortyment.
molas3000

Re: Obiekty handlowe asortyment

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Ok tyle to i ja wiem ale chodzi mi o to w jaki sposób dobierane są ilości towarów. Przykładowo w jz cena równowagi/100 czy jak i czy te ilości są stałe czy istnieje możliwość zmiany ręcznie bądź na skutek czynników zewnętrznych.
ttt

Re: Obiekty handlowe asortyment

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Dobierana ilość towaru do sklepu? Że np 500 jednostek czegoś, a nie 600?
molas3000

Re: Obiekty handlowe asortyment

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

tak dobierane ilości towaru do obiektu handlowego. szczerze bardziej oczekuje odpowiedzi stvoora :P
ttt

Re: Obiekty handlowe asortyment

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Może się doczekasz, a tymczasem...

Przecież każdy sklep ma określoną podaż i ilość towaru potrzebna do sklepu to jest wielkość podaży na jeden produkt przez cena bazowa.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Obiekty handlowe asortyment

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Mniej więcej (podaż sklepu/ilość towarów)/cena bazowa konkretnego towaru