Spółki - pytanie o podatek

ullevi

Spółki - pytanie o podatek

Nieprzeczytany post autor: ullevi »

Mam istotny dylemat na temat zakładania spółki który jest dość istotny a nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia.

Gdy zakładam spółkę wszystkie biznesy, obiekty handlowe, itp. wchodzą w jej skład i już nic nie mogę z nimi zrobić. Spółka jest tworem jednorazowym i potem żadna interakcja nie wchodzi w grę poza sprzedaniem udziałów i czerpaniem zysków z dywidend - to jest jasne.

Pytanie co się dzieje z działkami na których stały biznesy - a konkretnie jak włączenie tych działek do spółki wpływa na wysokość podatku dla pozostałych działek. Rozumiem, że za działki wchodzące w skład spółki podatek nie jest już pobierany - jest to koszt spółki.
Zakładam również, że do wyliczenia kwoty podatku dla działek nie wchodzących w skład spółki nadal liczy się całkowita ilość działek posiadana przez gracza czyli to że działki są w spółce nie wpływa w żaden sposób na wysokość podatków (np. ich obniżenie do poziomu jakbyśmy posiadali 1 działkę).

Proszę o potwierdzenie czy dobrze rozumuję kogoś doświadczonego w tym zakresie.
molas3000

Re: Spółki - pytanie o podatek

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ;)
molas3000

Re: Spółki - pytanie o podatek

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Trochę bez sensu było by 2 x płacić ten sam podatek. 1 w koszcie spółki a potem poza nią ;)