kupno akcji spółki

kryspi3

kupno akcji spółki

Nieprzeczytany post autor: kryspi3 »

Jestem nowy i mam 2 pytania próbowałem znaleźć temat na forum ,ale guzik z tego .
pytanie 1
pisze w podpowiedzi tak '' Kupujący musi zwracać uwagę na wskaźnik "cena/zysk na tydzień", ale także na czas przez jaki będzie posiadaczem udziałów. Jeżeli do końca edycji pozostaje przykładowo 7 dni to kupując udziały w spółce o wskaźniku 1 musi liczyć się z tym, że zakup oprócz zwrotu zainwestowanego kapitału nie przyniesie mu żadnych zysków ''
czas przez jaki będę posiadaczem udziałów zależy ode mnie ( jak myślę chyba ) ,ale jaki czas do końca edycji i kiedy się kończy edycja gdzie to pisze ?
pytanie 2
niżej pisze również '' Możesz kupować tylko udziały spółek wystawione aktualnie z najniższym wskaźnikiem c/z. '' wiem co to znaczy ,ale czemu są ograniczenia
skoro np.z najniższym c/z za 1 % trzeba zapłacić prawie 83000 ,a wyższym c/z za 1 % np.3012 ( a niestety na razie mam mało kaski )
jednym słowem czemu mi ktoś narzuca jakie ja mam sobie kupić akcje i jak długo mam czekać na zyski z tych akcji ?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: kupno akcji spółki

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

ad1
Link INFORMACJE O EDYCJI GRY I NAGRODACH znajduje się w MENU

ad2
Z racjonalnego punktu widzenia sens ma kupowanie tylko wskaźnikowo najtańszych spółek.
Nie widzę więc sensu, aby możliwe było kupowanie dowolnych udziałów.
Ograniczenie przeciwdziała sprzedawania udziałów na np inne konta gracza po maksymalnej cenie
celem transferu środków, multikonta notabene są zabronione regulaminowo.
jednym słowem czemu mi ktoś narzuca jakie ja mam sobie kupić akcje i jak długo mam czekać na zyski z tych akcji ?
To jak długo masz czekać na zyski to narzuca akurat sprzedający, bo to on wystawia udziały po danej cenie.
kryspi3

Re: kupno akcji spółki

Nieprzeczytany post autor: kryspi3 »

dzięki za info
dobre rozwiązanie z tym utrudnieniem na multikonta ,ale nasuwa się inne pytanie chcąc sprzedawać udziały własnej spółki
trzeba obniżyć cenę żeby być na pierwszym miejscu jeśli chodzi o c/z lub poczekać aż te lepsze się sprzedadzą i wtedy jest się na 1 miejscu
zgadza się ?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: kupno akcji spółki

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Zgadza się