Giełda Papierów Wartościowych

tytan78

Giełda Papierów Wartościowych

Nieprzeczytany post autor: tytan78 »

Witam wszystkich.Jestem początkuącym graczem,pojąłem ogólne zasady rządzące grą.Moje pytanie dotyczy inwestowania na giełdzie a dokładnie kiedy mogę to zrobić.Zaglądam czasem w tabele ofert ale tam ciągle pusto i zastanawiam się czym to jest spowodowane?Doszedłem do wniosków:a)mam za niski poziom kapitału:b)za niski poziom gracza;c)żeby inwestować w akcje innych graczy sam muszę być właścicielem jakiejś spółki.Z góry dziękuję za od po się do :D
xerox

Re: Giełda Papierów Wartościowych

Nieprzeczytany post autor: xerox »

Oferty na giełdzie pojawiają się tylko wtedy, gdy ktoś założy spółkę. Taka osoba sprzedaje 50% swoich udziałów, bo nie będzie czerpała z nich żadnych zysków. W większości przypadków cena będzie dla Ciebie zaporowa, żeby kupić choć 1%, zatem na początku nastawiaj się na zbudowanie swojej własnej spółki.

Poczytaj na forum, co i jak w tym temacie.

Podpowiem tylko, że konieczne jest rozbudowywanie magazynów biznesów (przechowujących produkowany surowiec) do najwyższych możliwych poziomów - spółki mają wtedy najmniejsze koszty (redukuje się wymagany poziom szybu naftowego, centrum transportowego i centrum rolniczego). Wiele obiektów handlowych daje ten sam efekt i po ich zbudowaniu poczekaj, aż zbliżą się do centrum miasta - zyski będą na poziomie maksymalnym.
tytan78

Re: Giełda Papierów Wartościowych

Nieprzeczytany post autor: tytan78 »

Dzięki za iinfo,idea samych spółek jest dla mnie jasna interesował mnie aspekt samego nabycia udziałów,szkoda tylko że giełda papierów wartościowych nie działa jak towarowa gdzie towar mogę kupić od ręki .Trochę to przypomina to gonienie króliczka :D