Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

topik

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: topik »

ale to umożliwia posiadanie MAX 12 działek do których trzeba kupić maszyny dla zarządcy

oczywiście jeśli kupuje się domy, może to być MAX 24 działki, oczywiście jeśli stać kogoś na zakup maszyn dla zarządcy i kupno wyspy za 6 baniek


ja jestem na etapie braku energii, a

żeby mieć "wolną" energię muszę mieć mniej działek, ale nie mogę się ich pozbyć, bo nie mogę wyczyścić magazynu w biznesie bo nie mam energii, bo mam za dużo działek, które automatycznie zabierają mi energię, którą chciałbym użyć do wyczyszczenia magazynów żeby móc sprzedać działki ITD, ITD, INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO

upsss..., tfuu, tfuu,

coś mi się nie tak napisało :)
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Powtórzę 3 raz, ale już ostatni:

Działki bez pracowników nie pobierają energii.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Co do MAX 24 działek to na tę chwilę masz rację - tyle maksymalnie da się prowadzić mając rajską wyspę i Zarządcę z odpowiednią liczbą punktów.
Czas zacząć kombinować jak za starych dobrych czasów - za tym zresztą zawsze polegała ta gra:

- zlikwidować dublujące się biznesy (zamiast dwóch hodowli krów jedna z dwa razy wyższym poziomem rozbudowy)
- zaprzestać prowadzenia nieopłacalnych biznesów
- zamieniać małe obiekty handlowe na duże o ile ktoś takowe posiada

No kogo jak kogo, ale Tobie topik chyba nie muszę podpowiadać :)
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

...i oczywiście kumulować punkty nocą!
topik

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: topik »

ale ja mam właśnie działki z pracownikami (na niektórych czas ich zatrunienia to od 13 do 21 godzin)
i działek mam 51 w tym 4 nieużytki ;(

chciałbym zlikwidować dublujące się biznesy, ale nie mam energii żeby opróżnić magazyny ;(
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

To musisz poczekać aż pracownicy się zwolnią
doriancio

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: doriancio »

Może to nie do tematu ale uważam że warto zmienic coś na giełdzie towarowej. Handel towarowy (kupno/sprzedaż) odbywa sie na tak małą skale że ciężko nazwać to giełdą. Ja porównałbym to bardziej do małomiejskiego bazarku :) Wymuszanie na graczach używania zarządcy i kupna rajskich wysp moim zdaniem powinno nastąpić po zwiększeniu "grywalności" w kwestii uzyskania przychodu.
seniores

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: seniores »

stvoor pisze:
- zlikwidować dublujące się biznesy (zamiast dwóch hodowli krów jedna z dwa razy wyższym poziomem rozbudowy)
)
Korzystając z okazji zapytam. Pojemność magazynowa to max 3 poziom a przy rozbudowanej uprawie do 500%
300 wchodzi do magazynu a 200 przepada zanim zostanie zebrana.
Wszystkie działki wyzerowalem z 600 na 300
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Zmiana filozofii i zasad zużywania energii

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

doriancio pisze:Może to nie do tematu ale uważam że warto zmienic coś na giełdzie towarowej. Handel towarowy (kupno/sprzedaż) odbywa sie na tak małą skale że ciężko nazwać to giełdą. Ja porównałbym to bardziej do małomiejskiego bazarku :) Wymuszanie na graczach używania zarządcy i kupna rajskich wysp moim zdaniem powinno nastąpić po zwiększeniu "grywalności" w kwestii uzyskania przychodu.
Nie mam wpływu na wartość obrotów na giełdzie.
Towarów jest dużo, a graczy mało, są 2 opcje - zwiększyć liczbę graczy lub towarów - na pierwszą nie mam wpływu, druga to krok w tył.
Korzystając z okazji zapytam. Pojemność magazynowa to max 3 poziom a przy rozbudowanej uprawie do 500%
300 wchodzi do magazynu a 200 przepada zanim zostanie zebrana.
Wszystkie działki wyzerowalem z 600 na 300
Dlatego przy pełnym zatrudnieniu zbieranie plonów powinno odbywać się przy max 300% - tak też działa Zarządca.
Jednak jest też tak, że po przekroczeniu maksymalnego czasu uprawy plony zaczynają zjadać szkodniki.
Mając więc opcję 500% co prawda tracisz nadwyżkę ponad 300, ale mając max 300% jak nie zbierzesz plonów na czas to część ich stracisz - może nawet całość.