Spółki akcyjne - nowa formuła

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Testowo wprowadzone zostały spółki akcyjne w nowej formule względem tej działającej kiedyś.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w bilansie towarowym na dole strony.

http://e-conomica.pl/report.php#stocks

Jeżeli macie jakieś pytania o formułę działania spółek, opis jest niejasny lub macie dodatkowe pytania proszę zadawać je tutaj.
noes

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: noes »

Pytanie 1
Co oznacza spółka czy jest to cała produkcja danego gracza? Czy wszystkie działki mają być temu podpożądkowane? Nawiązuje do punktu:
- zużycie wszystkich towarów wymienionych w bilansie musi być większe od 0 (nie możesz w ramach spółki produkować towarów, które nie są w żaden sposób wykorzystywane)


Pytanie 2
Jest dosyć skomplikowane aby zrozumieć sposób działania wszystkiego w grze. Czy nie lepiej by było uprościć to graczom robiąc v przy każdym spełnionym punkcie (najlepiej opis wstawić w znaku zapytania obok czegoś, co nie jest spełnione). Zazwyczaj ludziom zaganianym i spędzającym trochę czasu przed komputerem oraz dzieciom nierozgarniętym nie chce się dociekać jak do czego dojść - czym łatwiejsza formuła tym lepiej. Nawet jakby to nie zbyt wielkiego sensu.

Pytanie 3
Dałoby radę wprowadzić troszkę życia do gry (jak coś się rusza to zawsze jest raźniej) np. wrzucając uśmieszki przy pełnym magazynie zbiorów/braku pracowników/ braku surowców itp.

c.d.n. chyba?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

noes pisze:Pytanie 1
Co oznacza spółka czy jest to cała produkcja danego gracza? Czy wszystkie działki mają być temu podpożądkowane?
Nawiązuje do punktu:
- zużycie wszystkich towarów wymienionych w bilansie musi być większe od 0 (nie możesz w ramach spółki produkować towarów, które nie są w żaden sposób wykorzystywane)
Wszystkie dzialki nieuslugowe zatrudniajace pracownikow. Jezeli chcesz, aby jakas dzialka nie wchodzila w struktury spolki (bo na przyklad produkuje salate, a Ty nie masz juz miejsca w posiadanych biznesach handlowych na wlaczenie ja do asortymentu, tymczasem jej obecnosc w bilansie towarowym powoduje niemoznosc zalozenia spolki z powodu niespelnienia warunku "wykorzystanie kazdego towaru wieksze od 0) nie zatrudniaj w niej pracownikow, przynajmniej w czasie, gdy chcesz zalozyc spolke
Pytanie 2
Jest dosyć skomplikowane aby zrozumieć sposób działania wszystkiego w grze. Czy nie lepiej by było uprościć to graczom robiąc v przy każdym spełnionym punkcie (najlepiej opis wstawić w znaku zapytania obok czegoś, co nie jest spełnione). Zazwyczaj ludziom zaganianym i spędzającym trochę czasu przed komputerem oraz dzieciom nierozgarniętym nie chce się dociekać jak do czego dojść - czym łatwiejsza formuła tym lepiej. Nawet jakby to nie zbyt wielkiego sensu.
To jest do zrobienia
Pytanie 3
Dałoby radę wprowadzić troszkę życia do gry (jak coś się rusza to zawsze jest raźniej) np. wrzucając uśmieszki przy pełnym magazynie zbiorów/braku pracowników/ braku surowców itp.

c.d.n. chyba?
Pomysle nad tym :D :D :D
ezotyriusz

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: ezotyriusz »

1. podstawą uczestnictwa w spółce jest posiadanie zarządcy??
2. Produkować to ja mogę znacznie więcej ale podatek od działek poza miastem jest zbyt duży, posiadając 33 podatek 9400 za każdą działkę, a za 36 działek podatek już wynosi 24000, przy kosztach zatrudnienia to b. dużo zwłaszcza że pobierany jest 2 razy na dobę
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

ezotyriusz pisze:1. podstawą uczestnictwa w spółce jest posiadanie zarządcy??
Nie rozumiem, Zarządca w biznesach, które wejdą w struktury spółki to jeden z wymogów, które muszą być spełnione
2. Produkować to ja mogę znacznie więcej ale podatek od działek poza miastem jest zbyt duży, posiadając 33 podatek 9400 za każdą działkę, a za 36 działek podatek już wynosi 24000, przy kosztach zatrudnienia to b. dużo zwłaszcza że pobierany jest 2 razy na dobę
1. Podnieś swój poziom gracza
2. Zrób szkolenie obniżające podatki
3. Jeżeli masz ten sam rodzaj biznesu na dwóch działkach rozbuduj go na jednej i zlikwiduj na drugiej, mniejsza ilość działek to mniejsze podatki
4. Załóż spółkę - Twoje działki wejdą w struktury spółki i zmniejszą płacone przez Ciebie podatki za pozostałe posiadane działki
ezotyriusz

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: ezotyriusz »

1 mozolnie podnoszę poziom
2 każda działka produkuje inny asortyment
3 mam szkolenie które zmniejsza koszt podatków
może by tak kopalnię węgla, szyb naftowy, i te wytwórnie sub punktów przenieść na inne działki żeby wypiąć je z podatków od dzialek poza miastem
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

ezotyriusz pisze:1 mozolnie podnoszę poziom
2 każda działka produkuje inny asortyment
3 mam szkolenie które zmniejsza koszt podatków
Świetnie, powodzenia, ale ten wątek dotyczy czego innego.
PS. Patrz punkt 4.
ezotyriusz

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: ezotyriusz »

wiem wiem że ten wątek nie w tym miejscu ale tylko jeszcze coś
obecnie mam 33 działki i za każda płacę 9419 podatku dokupię kolejną (34) żeby zwiększyć asortyment i podatek od każdej wzrasta do 14129 a przy następnej (35) i podatek wynosi 21194, mam szkolenie księgowości

A co do spółek akcyjnych to lepiej samemu sobie wyprodukować i sprzedać we własnym sklepie koszt utrzymania działki w mieście to w moim przypadku 85 przy jedenastu działkach spokojnie zwróci się koszt zatrudnienia pracowników
Wymogi żeby móc brać udział w spółkach akcyjnych są b. wygórowane wymaga potężnych inwestycji (energia, logistyka, centrum rolnicze)
nadprodukcję można spokojnie z dużym zyskiem sprzedać na giełdzie albo warzywniak jeszcze jeden w mieście postawić
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

ezotyriusz pisze: A co do spółek akcyjnych to lepiej samemu sobie wyprodukować i sprzedać we własnym sklepie
Sklepy także wchodzą w struktury spółki przy jej zakładaniu i przynoszą dochody na takich samych zasadach.
ezotyriusz

Re: Spółki akcyjne - nowa formuła

Nieprzeczytany post autor: ezotyriusz »

nie można wejść do spółki z 3 lub 4 produktami produkowanymi ponad zapotrzebowanie?
żeby założyć spółkę wszystkie biznesy muszą produkować ponad 100%?