Znajomi

molas3000

Znajomi

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Kolejna moja inicjatywa.

Fajnie było by żeby dostawać info że ktoś dodał mnie do znajomych.
Fajnie by też było żeby w znajomych była opcja podglądu spółek.
Albo można by tworzyć coś w stylu "grupy udziałowe".

W tą grę gra 2 moich znajomych i mamy taki plan przy rozpoczęciu edycji żeby każdy z nas założył spółki i chcemy się wymienić akcjami.

Moim zdaniem to uczciwe tym bardziej że nie można sprzedać akcji taniej niż zysk ze spółki.

Fajnie by było np dodatkowo mieć podgląd na jego biznesy itd... pod warunkiem że "mój znajomy" też mnie wpisze na listę znajomych i zezwoli na podgląd informacji.

Jakby stworzyć "grupy udziałowe" to można by tworzyć spółki z kilku kont i każdy odpowiednio ile i jakich biznesów włożył do spółki odpowiednio tyle dostaje akcji.

Tego typu akcja pozwoliła by zacząć jakąś grę zespołową (niekoniecznie muszą to wtedy być realni koledzy z podwórka). Wtedy można by tworzyć tzw. koncerny czy rzeczywiste spółki (w rzeczywistości zwykle spółki otwiera kilka osób a dopiero zaczynają sprzedawać akcje a nie jedna osoba która przyjmuje do spółki kogoś). W tej grze jest nie realne (choć jakby pokombinować z funkcją "znajomi" .... może to jakieś wyzwanie dla twórców gry ;) można by otworzyć inny serwer oparty na takich zasadach a ta gra która jest niech będzie w takiej formie co jest ) założenie spółki wieloosobowej na starcie. Na pewno by to skomplikowało grę dla twórców ale dało by wiele możliwości.

Osoba należąca do "grupy udziałowej" mogła by należeć do kilku grup i jak w większości gier zespołowych miała by wgląd tylko w to co założyciel by jej pozwolił albo w zależności od ilości posiadanych akcji jej możliwości by rosły.

W tej kwestii mam sporo pomysłów i sporo rozwiązań.
(Jak zwykle jest to mój impulsywny pomysł ale może coś się uda z tego zrobić).

Pozdrawiam ;)