Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Do tej pory sprzedaż w biznesach handlowych wynosiła
ilość towarów * 320
a marża 50%.

Teraz sprzedaż wzrosła 5-krotnie, a marża 5-krotnie zmalała.
Biznesy zarabiają tyle samo, ale potrzebują więcej JZ do działania i więcej sprzedają ale z mniejszą marżą.
molas3000

Re: Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

A więc tak:

marża zmalała ok więcej produktów ok ale to ciągnie za sobą wiele konsekwencji:

biznes wcale nie zarabia tyle samo bo wcześniej przy najtańszych towarach przy dość drogim opłacaniu pracowników zysk wychodził ok 500$ teraz mam zysk ok 92 czyli 5* mniejszy. Coś tu jest nie tak.

Kolejny aspekt: Potrzeba 5 * więcej towaru czyli przykładowo jak do tej pory starczał obiekt produkcyjny na 5 poziomie do zasilenia 5 obiektów handlowych teraz będzie potrzeba 25 poziom!!!!!!!!!! koszty ogromne pod względem zatrudnienia pracowników i samej rozbudowy obiektów!!!!!

Moim skromnym zdaniem zmiana bezsensowna i nie do końca przemyślana.

W takich warunkach podczas nowej edycji pewnie ciężko będzie założyć jakąkolwiek spółkę.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

molas3000 pisze:A więc tak:

marża zmalała ok więcej produktów ok ale to ciągnie za sobą wiele konsekwencji:

biznes wcale nie zarabia tyle samo bo wcześniej przy najtańszych towarach przy dość drogim opłacaniu pracowników zysk wychodził ok 500$ teraz mam zysk ok 92 czyli 5* mniejszy. Coś tu jest nie tak.
Może to, że towary które hulały z odchyleniem -40% teraz mają odchylenie w okolicach 0.
Kolejny aspekt: Potrzeba 5 * więcej towaru czyli przykładowo jak do tej pory starczał obiekt produkcyjny na 5 poziomie do zasilenia 5 obiektów handlowych teraz będzie potrzeba 25 poziom!!!!!!!!!! koszty ogromne pod względem zatrudnienia pracowników i samej rozbudowy obiektów!!!!!

Moim skromnym zdaniem zmiana bezsensowna i nie do końca przemyślana.

W takich warunkach podczas nowej edycji pewnie ciężko będzie założyć jakąkolwiek spółkę.
Wszystko prawda, dlatego jeden obiekt handlowy powinien wystarczyć.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Ale jeszcze pomyślę czy nie zmniejszyć sprzedaży o połowę zwiększając marżę z 10 do 20%
molas3000

Re: Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

stvoor pisze: Może to, że towary które hulały z odchyleniem -40% teraz mają odchylenie w okolicach 0.

dobra czyli odchylenia też się zmieniły?

Bo jak teraz obserwuje to żaden towar nie ma odchylenia ujemnego :!: :!:
molas3000

Re: Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

w tym momencie hodując buraki cukrowe mam $2700.55. Sprzedając 3 produkty w obiekcie handlowym (niedawno jeszcze najtańsze produkty teraz zajmują 1,2,4 miejsce w odchyleniu od strony minusowej) teraz mam zysk: $39.96

Coś obywatelu przekombinowaliście ;)

I weź tu w takich warunkach załóż spółkę z moich przemyśleń i wyliczeń przed zmianami zysk ze spółki był równy:

((Cena produktu po cenie równowagi * ilość w jz) * ilość jz w magazynie obiektu handlowego)/poziom magazynu JZ (co dawało ilość towaru na godzinę)

potem * 50%

i dawało zysk z produktu na 1 h

tak trzeba było zrobić dla wszystkich produktów we wszystkich obiektach i zsumować zysk.


Potem (przy zakładaniu spółki w zasadzie bilansowaniu) brałem pod uwagę wszystkie zyski z obiektów handlowych które miałem.


Od danej kwoty odejmowałem łączny koszt WSZYSTKICH biznesów w spółce czyli koszty zatrudnienia pracowników w roboczo godzinach względem aktualnej stawki godzinowej zatrudnienia (przy zapewnieniu energii, punktów transportu i punktów "rolniczych").

Moje wyliczenia miały niewielką rozbieżność przy obsłudze ręcznej (pewnie precyzja obliczeń czyli tzw. zera po przecinku).
molas3000

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Jeszcze dodam teraz przy tak małej marży nie opłaca się stawiać obiektów handlowych.


Zresztą ta zmiana łamie jeszcze jedną rzecz:

GODZINOWA KUPNO SPRZEDAŻ.


Nakupiłem rybek przed zmianą za 1/2 maksymalnej sprzedaży potem zająłem się swoją pracą i nie miałem czasu wrzucić asortymentu który przed zmianą teoretycznie miał starczyć na jakieś 5 * na jeden obiekt po 3 h.

nagle okazuje się że tyle co wziąłem zapewnia ok 3/4 jednego obiektu !!!!!
czyli żeby zapełnić 5 obiektów potrzebuje ok 4* godzinne zapotrzebowanie.

I tu jest poważny bug bo przez pusty obiekt handlowy możemy kupować ogromne ilości towaru potrzebnego np. w rozlewni napojów.


Trochę te zmiany nie do końca są przemyślane to chyba było coś na zasadzie "hura robimy" ;)

Co do konta premium jak najbardziej się zgadzam bo wiadomo trzeba zachęcić ludzi żeby zainwestowali ;) Ale żeby to nie było jak w niektórych grach że premium daje takie bonusy że wygrać można tylko dzięki pieniądzom, co już gdzieś kiedyś pisałem że przykładowo do wygrania był tablet warty ok 500 zł ale żeby mieć szanse wygrać grę ładowało się 1000 zł trochę to mija się z celem.
molas3000

Re: Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Trochę się rozpisałem ale drażnią mnie te zmiany.

Co do energii może i racja może to kwestia przyzwyczajenia.

Do tej pory było tak że każdy "biznes", "obiekt" kosztował podobnie na odpowiednim poziomie i było ok (poza obiektami specjalnymi były kosztowne ale przy odpowiednim ich użyciu "dawały zysk").

W obecnej formie kupujemy obiekt handlowy "za grosze" mamy obiekty specjalne za grosze (choć nie wiem po co transport i rolnictwo "za grosze") i żeby zasilić obiekt handlowy do tej pory przykładowo 1 poziom produkcji ziemniaków był w stanie zaopatrzyć w potrzebne asortymenty obiekt handlowy z 1 poziomem magazynu. Teraz jak mamy obiekt handlowy z przykładowo 5 poziomem magazynu to było by potrzeba 25 poziom uprawy ziemniaków(5* większy asortyment * 5 poziom magazynu). Chyba nie przeliczyliście jakie to są koszty w wybudowaniu tak wielkiej uprawy i zatrudnieniu ludzi w niej. A kilku ludków szwęda się po sklepie i sprzedaje za bezcen. Przy takich zmianach gra traci sens. Albo trzeba kombinować na inne sposoby na pewno idea spółek w tej formie upada. Do zbudowania obiektów spółki potrzeba przykładowo 1 000 000$ a zysk masz ok 50$ na godzinę to taniej jest zrobić kurs na asystenta pracy i niech on tyra przy ostatnich pensjach pracowników przy moich szkoleniach (rolnictwo, hodowla, sadownictwo, handel, przetwórstwo spożywcze, górnictwo i wydobycia) godzinna pensja wynosiła i wynosi teraz ok 500$.


Przemyślcie te zmiany i skorygujcie. Jak najbardziej jestem za zmianami bo gra stała by się nudna ale te zmiany są bez sensu.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Zwiększyłem marżę do 20%, sprzedaż w ten sposób spadnie o połowę względem obecnej.
Tutaj więcej miejsca na korekty już prawie nie ma, ewentualnie marża 25% i trochę mniejsza sprzedaż.

Niektóre magazyny w handlu mają teraz powyżej 100% towarów w magazynie, taki efekt uboczny zmian na żywym organiźmie, sytuacja przejściowa.
dariusz251

Re: Większa sprzedaż - mniejsza marża w handlu

Nieprzeczytany post autor: dariusz251 »

Nie wiem czy wybrałem dobre miejsce na zadanie pytania, ale spróbuję. Mianowicie, chcę rozpocząć hodowlę buraka cukrowego, ale nie wiem jak to zrobić, ponieważ nie widzę nigdzie takiej możliwości. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.