Zakładanie spółki - warunki do spełnienia, przychód

bobike

Zakładanie spółki - warunki do spełnienia, przychód

Nieprzeczytany post autor: bobike »

Gdy wskazuję obiekt handlowy z ustawionymi towarami do sprzedaży, to przy próbie założenia spółki pokazuje jakie warunki muszę spełnić aby uruchomić spółkę, ale... nie uwzględnia wpływu poszczególnych biznesów na inne - dotyczy to chyba tylko szybów naftowych, kopalni węgla, elektrowni i centrów rolniczych i logistycznych.
Gdy mam mało założonych biznesów do przyszłej spółki to wymagany poziom np. szybu jest niski, im więcej pojawia się biznesów tym poziom szybu się podnosi coraz bardziej - co jest zrozumiałe, ale mogłoby to być uwzględnione na samym początku zanim zacznę cokolwiek robić - powinienem znać docelowe warunki, że jak spełnię wszystkie warunki biznesów to będę potrzebował takiego to a takiego poziomu szybu.
W takiej sytuacji spotykam się z tym, że sprawdzam warunki na początku dnia - potrzebuję np. poziomu 9 szybu(który mam), po czym po zakupie wszystkich kilkudziesięciu działek, rozbudowaniu dowiaduję się, że jednak potrzebuję szybu poziomu 17, czego nie jestem w stanie w ciągu dnia zrobić i chcąc nie płacić 5mln podatku, pozbywam się działek... trochę bez sensu...

druga sprawa to sposób w jaki jest wyliczany przychód spółki - czy można by było to w jakiś sposób pokazać zanim się spełni wszystkie warunki ?
koszt spółki jestem w stanie sobie policzyć sam i mogę widząc stawki za pracę szacować na jakim poziomie będzie jak spełnię warunki, ale przychód jak policzyć, na podstawie czego ?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Zakładanie spółki - warunki do spełnienia, przychód

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Na podstawie sumy przychodów biznesów handlowych
bobike

Re: Zakładanie spółki - warunki do spełnienia, przychód

Nieprzeczytany post autor: bobike »

ok. przychód już sobie umiem policzyć - faktycznie to proste :)
a co z tymi warunkami, da się coś zrobić aby pokazywał docelowy poziom jaki będzie wymagany czy to "grubsza" sprawa jest?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Zakładanie spółki - warunki do spełnienia, przychód

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Wprowadziłem odpowiednie zmiany, mam nadzieję, że bez usterek.
Przypominam - żeby zmniejszyć zapotrzebowanie na ropę należy zmniejszyć zapotrzebowanie na transport/zbieranie/obsiewanie czyli rozbudowywać magazyny.
bobike

Re: Zakładanie spółki - warunki do spełnienia, przychód

Nieprzeczytany post autor: bobike »

Przypominam - żeby zmniejszyć zapotrzebowanie na ropę należy zmniejszyć zapotrzebowanie na transport/zbieranie/obsiewanie czyli rozbudowywać magazyny.
a to bardzo cenne przypomnienie :)

i jeszcze pytanie:
czy można w jakiś sposób zwiększyć przychód spółki wpływając na biznesy ? widzę, że są gracze, którzy mają poziom poniżej 60 a założyli takie spółki, że ich przychody przebijają chyba przychód obiektu handlowego najwyższego poziomu, jak to możliwe ?
wczoraj bawiłem się ze spółką na obiekcie z 30 produktami - miałem wszystkie biznesy i niestety mimo poziomu 67, podatki w spółce osiągnęły 500 tyś, co spowodowało de facto, że całą moją zabawę szlag jasny trafił :)
przeprowadziłem podobne eksperymenty z obiektami 24, 21 i niestety nadal podatki są tak wysokie, że nie idzie tego złożyć w zyskowną spółkę... chyba w okolicy 16-18 spółka wychodzi na 0, ale to już szkoda czasu na zabawę, żeby tworzyć spółki z przychodem 2-3 tyś/h.
czy coś mi umknęło ?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Zakładanie spółki - warunki do spełnienia, przychód

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Kilka małych obiektów handlowych zamiast jednego ogromnego?
Ich przychody sumują się, a produkowane towary nie zajmują tak wielu działek poza miastem... kombinuj
bobike

Re: Zakładanie spółki - warunki do spełnienia, przychód

Nieprzeczytany post autor: bobike »

Potraktowałem instrukcję zakładania spółki dosłownie:-)
nie wpadłbym na to, że można wskazać wiele obiektów jednocześnie:-) teraz to ma sens, dzięki:-)