punkty rankingowe

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Edycja ma sie ku końcowi, wszelkie zmiany chcę wprowadzić przed startem kolejnej edycji żeby ewentualnie sprawdzić ich działanie i uzyskać feedback od Was, zresztą wszelkie dotychczasowe zmiany były wprowadzane w trakcie, na żywym organiźmie.

Jak pisałem pieniądze nie są celem samym w sobie, ale narzędziem umożliwiającym zwycięstwo, podobnie biznesy zbudowane na działkach nie są uwzględniane w rankingu, bo to narzędzia do zarabiania = dalszego rozwoju. Jeżeli zmiany uważacie za idące w niewłaściwym kierunku czekam na ewentualne sugestie co, w jaki sposób i w jakim stopniu powinno być uwzględniane w rankingu. Uważam jednak, że uwzględnianie gotówki jest nieco bez sensu, bo ktoś z pierwszej pozycji robi 30. szkolenie i nagle z 1 miejsca spada na 20, nieuwzględnianie gotówki w rankingu sprawia, że fluktuacje nie są tak skokowe i chaotyczne.
karseo

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: karseo »

nie wiem jak to widzisz ,ale moim zdaniem jak robi sobie szkolenie to niech cierpi i niech goni innych co mają dużo kasy.Ten co nie zrobi szkolen i ma duzo kasy niech sobie nie robi i niech znajduje sie wysoko w rankingu jego sprawa nie musi miec duzo szkolen zreszta po tych wszystkich zmianach potrzebne są najwyzej 4 czy 5 szkolen wiecej niepotrzeba bo nie ma energii na to.Wystarczy miec szkolenia rolnik i handlarz zeby otworzyc jakis sklep inne szkolenia sa niepotrzebne a w szczegolnosci takie jak wykladowca,weterynarz,budowlaniec itd ,ktore gówno dają
marekm

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Gracze zainteresowani rywalizacją znajdą drogę do sukcesu.Żeby wygrać trzeba zająć pierwsze miejsce w rankingu/truizm/
Problem w tym,żeby ranking niechcący nie odjechał zbyt daleko od ekonomii.Niech wielkie konsorcjum mleczne prze końcem gry nie musi robić medycyny a lekarze nie szkolili się w obsłudze fermy kurzej bo to by było coś nie tak.
Uważam,że ten,który wybierze najlepszą kombinację/kolejność,ilość/szkoleń,ten,który wybuduje najlepsze działki ten zrobi najwięcej kasy i to jest miernik w biznesie.Kto ma osiem działek po 3 pracowników nie powinien być lepszy od tego,który ma jedną z 70 pracownikami bo tamte osiem przynosi mniej kasy.
Jeżeli ustalimy,że w maratonie nie czas a w biznesie nie pieniądze są najważniejsze możemy popełnić błąd.
Dla mnie ściganie się na ilość działek i szkoleń może bardzo zmienić na gorsze obraz gry.
Proszę na koniec o zasadę czy jeden login może logować się z różnych komputerów w domu,w pracy,kawiarence internetowej czy przez telefon komórkowy.
Chciałbym w nowej edycji nie popełnić błędów.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

OK, Wasze argumenty do mnie przemawiają, przywrócę więc uwzględnianie stanu konta w rankingu na starych zasadach.
ntt1

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: ntt1 »

Zgadzam się z kolegami. Ciułałem kasę na początku mojej gry pracując w zawodzie, a następnie poszedłem praktycznie w jeden biznes i z tego robię dalej. Moim zdaniem podstawa to kasa. Co do szkoleń, moim zdaniem to kasa ta nie powinna przepadać w rankingu, tylko nadal powinna się do niego wliczać.
Stary ranking chyba nie do końca chodzi jak dawniej, chyba że koledzy mi tak odskoczyli przez jeden dzień :). Wydaje mi się, że jednak mam mniej punktów niż miałem.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Przywróciłem znaczenie stanu konta w rankingu, ale pozostałe zmiany pozostały.
Sposób liczenia rankingu to kluczowa kwestia jeżeli chodzi o nową edycję więc wskazane jest, aby wszelkie wątpliwości w tym zakresie pojawiające się także w innych wątkach zostały rozwiane i żeby ustalony został pewien konsensus.