Segregacja działek

apasz

Segregacja działek

Nieprzeczytany post autor: apasz »

dobrze by było udostępnić możliwość segregacji działek np: tylko rolne lub tylko banki
jeśli nie będzie to możliwe to przynajmniej ponumerować (może nadać kolory jako tło? - rolne zielony, produkcyjne niebieski)


Jeśli chodzi o spółki. Gram pierwsza edycje wiec jeszcze nie miałem z nimi do czynienia. Ale jak widzę to zakłada się spółkę samemu. Może warto dać możliwość zakładania spółek w 2-4 osoby? (aby uniemożliwić lewe konta to jakieś regulacje? - typu: możliwość od 30 poziomu.

Jeśli dorzucili byście bardziej rzeczywiste relacje spółek to jestem pewien, że na tą grę można dostać dotacje:)

Reasumując:)
bardzo fajna gierka, świetny pomysł, troszkę się ją dopracuje i można wrzucać na zagramaniczne serwery:)
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Segregacja działek

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Dziękuje apasz za miłe słowo :)

Wkrótce prezentacja działek zostanie zaprezentowana w kompletnie nowej koncepcji,
wtedy po zmianach bede ciekawy uwag na temat tego nowego sposobu prezentacji...
A poki co... musicie sie uzbroic w cierpliwosc ;)
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Segregacja działek

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Zdradze, ze bedzie troche grafiki ;)
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Segregacja działek

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Co do zakładania spolek kiedys tak bylo i kompletnie sie nie sprawdzio...
Wyjadacze pamietaja, zreszta mozna poszukac na forum na ten temat,
nawet przy wprowadzeniu spolek w obecnej formie pojawily sie glosy
"spolki juz byly i sie nie sprawdzily"
ttt

Re: Segregacja działek

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Co do działek to przyszło mi do głowy żeby z poziomu "moje działki" można było włączać/wyłączać zarządcę. Jakiś mały button i już ;)
Albo jeszcze jakieś inne opcje bez wchodzenia w konkretną działkę.
Jeśli ktoś będzie miał ideę prowadzenia całości samemu do końca bez tworzenia spółek to takie coś na pewno ułatwi/przyspieszy zarządzanie.

Z drugiej strony wiem, że jedną z idei jest tworzenie spółek samograjów. Na pewno sporo osób zdecydowałoby się na to, gdyby był jakiś kalkulator do obliczania i potrzebnych poziomów rozbudowy biznesów i całej reszty oraz do obliczania zysków spółki.

Tak czy siak czekam na mające nastąpić nowości :P
molas3000

Re: Segregacja działek

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

stvoor pisze:Zdradze, ze bedzie troche grafiki
ale tu miał bym prośbę bo ja sam i wielu graczy dzierga na telefonie i żeby przykładowo zostawić tą wersję co jest jako opcjonalna i oczywiście z grafą ;)(tak jak wiele serwisów ma opcje mobile i standard ;) )
ttt pisze:Co do działek to przyszło mi do głowy żeby z poziomu "moje działki" można było włączać/wyłączać zarządcę. Jakiś mały button i już
Albo jeszcze jakieś inne opcje bez wchodzenia w konkretną działkę.
Jeśli ktoś będzie miał ideę prowadzenia całości samemu do końca bez tworzenia spółek to takie coś na pewno ułatwi/przyspieszy zarządzanie.
Tu ja też mam kilka sugestii:
1. Wprowadzenie jakiegoś wizualnego wskaźnika przykładowo kropek (kolor czerwony i zielony) przy pracy w zawodzie, szpitalu, dotacjach - czy są obecnie dostępne czy nie czyli praca zielony jak jest dostępny zielony jak już pracowaliśmy, szpital zielony jak "żyjemy" czerwony jak jesteśmy w szpitalu, dotacje zielony jak możemy wziąć czerwony jak już braliśmy danego dnia lub nie mamy wystarczającego poziomu.

2. Przy każdym biznesie z widoku moje działki kropa sygnalizująca czy zarządca jest włączony czy wyłączony

3.Magazyn dostępność towarów do sprzedaży w tej turze czy wykorzystaliśmy limit.

apasz pisze:Jeśli chodzi o spółki. Gram pierwsza edycje wiec jeszcze nie miałem z nimi do czynienia. Ale jak widzę to zakłada się spółkę samemu. Może warto dać możliwość zakładania spółek w 2-4 osoby? (aby uniemożliwić lewe konta to jakieś regulacje? - typu: możliwość od 30 poziomu.

Jeśli dorzucili byście bardziej rzeczywiste relacje spółek to jestem pewien, że na tą grę można dostać dotacje:)
Ar...pasz kupuj odemnie akcje jak założe a potem ja od ciebie :D

Trochę nie do końca z realnymi spółkami ale tak też można spółki wielo-osobowo-spółkowe :P

Ale co do spółek przydało by się wprowadzić jakąś dynamikę a nie statyczne ceny i zyski ze spółki.
apasz pisze:dobrze by było udostępnić możliwość segregacji działek np: tylko rolne lub tylko banki
jeśli nie będzie to możliwe to przynajmniej ponumerować (może nadać kolory jako tło? - rolne zielony, produkcyjne niebieski)
co do segregacji to jest ale nie zwizualizowana:

Na początku listy są hodowle potem
obiekty rolnicze
potem sady i plantacje
dalej obiekty handlowe
przetwórstwo spożywcze
obiekty handlowe
obiekty usługowe
na koniec obiekty specjalne

(tak jak wykaz zawodów lista jest stała i nie ważne czy ma się 50 obiekt handlowy czy 20 obiekt produkujący pszenice ;) )

Artur jak będziesz miał 2 uprawy pszenicy jedną założyłeś na początku gry a drugą teraz to będzie widać je obok siebie ;)

puki co było by na tyle ;)
ttt

Re: Segregacja działek

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Odnośnie działek - myślę, że fajnie byłoby, gdyby dało się wejść w poszczególne działki nawet jak się jest w szpitalu, żeby był na nie podgląd :idea: Oczywiście możliwości działania dalej tak ograniczone jak są teraz. Nie wiem czy inni gracze byliby za, ale osobiście jakoś mi tego brakuje.
Co Szef na to :?:
ttt

Re: Segregacja działek

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Do postu powyżej...
możliwość wejścia w działkę podczas pobytu w szpitalu pozwoliłaby na ściąganie danych o działkach(produkcji itp) do excela, bo teraz to w momencie pobytu w szpitalu robi się kicha z tego.