Prośba o ocenę bieżącej sytuacji w grze

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Prośba o ocenę bieżącej sytuacji w grze

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Ponieważ nie było mnie jakiś czas i nie mogłem na bieżąco obserwowac procesów gry proszę o użytkowników o sugestie zmian jakie powinny nastąpić w zasadach wraz z jakimś uzasadnieniem. Z tego co zdążyłem zaobserwować pojawiło się kilka anomalii np w kwestii prac dorywczych - będzie mniejszy wzrost wynagrodzenia wraz z poziomem lub ograniczenie maksymalnego poziomu gracza. Czy jeszcze jakieś sugestie?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Prośba o ocenę bieżącej sytuacji w grze

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Oprócz tego planuję także:
- mniejsze zapotrzebowanie na pszenicę w hodowlach (obecnie przy kilku hodowlach na 10-11 poziomie pszenica musi być rozbudowana X-dziesiąty poziom)
- wyższe podatki za działki w mieście (dla spółek wymagane jest kilka działek, jeżeli ktoś będzie chciał iść w usługi będzie miał ograniczone pole manewru i zamiast stawiać naście szpitali będzie musiał rozbudowywać jeden co wiąże się zarówno z wyższymi kosztami jak i rosnącym czasem rozbudowy)
- mniejsze zapotrzebowanie na półprodukty w przetwórstwie, nieco mniejsza produkcja (patrz pkt 1, hodowle + np młyn to konieczność budowania 2 i 3 uprawy pszenicy - to przykładowo).
molas3000

Re: Prośba o ocenę bieżącej sytuacji w grze

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

- mniejsze zapotrzebowanie na pszenicę w hodowlach (obecnie przy kilku hodowlach na 10-11 poziomie pszenica musi być rozbudowana X-dziesiąty poziom)
tak samo przydało by się coś zrobić z energią.

Przy zakładaniu mojej ostatniej spółki 6 ObiektówHandlowych(6) i dodatkowych 4 biznesach produkcyjnych w tym opisywana wyżej pszenica 33 poziom (więc dość skromnie) poziom elektrowni i kopalni węgla musiał być na poziomie 34. Więc też trochę przesada. Przy 3 krotnym zaglądaniu na dzień trwa to prawie 2 tygodnie.

Na obiekty handlowe rzędu 42 - 64 to pewnie pół roku będzie trwało wyprodukowanie odpowiedniej ilości energii.

Można by zmniejszyć czas budowy elektrowni, kopalni węgla.

Kiedyś w innym poście sugerowałem wprowadzenie jakiegoś mechanizmu redukującego zapotrzebowanie na energię lub zwiększającego produkcję energii np szkolenie.

W grze można ograniczyć pobór ropy przez rozbudowę biznesów i ich magazynów. Co do węgla i energii nie ma żadnej metody.