Kryzys w rolnictwie ;)

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Kryzys w rolnictwie ;)

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Pensja pracowników rolniczych wzrosła do wysokich poziomów, znacznie ogranicza to zyski z rolnictwa.
Teoretycznie bardziej niz prowadzić uprawy opłaca się teraz podejmowanie pracy w rolnictwie :)

Gastronomia i handel korzysta z płodów rolnych a tych będzie teraz znacznie mniej więc ich ceny powinny wzrosnąć a to ograniczy zyski z także z tych działalności.

Czy czeka nas ucieczka biznesmenów w stronę biznesów usługowych? :)
riva

Re: Kryzys w rolnictwie ;)

Nieprzeczytany post autor: riva »

Nie wiem, czy na rolnictwo nie powinno być jakiejś taryfy ulgowej - w końcu wszyscy początkujący praktycznie muszą przez to przejść, a w sytuacji jakiej jesteśmy teraz rolnicy nie mają racji bytu - sugeruję, aby wprowadzić jakąś taryfę ulgową dla graczy poniżej któregoś poziomu. Np, aby do ~5 poziomu wszyscy zatrudniani pracownicy byli po stawce 30$, potem już wg ceny w ofertach pracy. Kryzys kryzysem, realizm realizmem, ale jednak na początku niech będzie trochę "luzu" i czasu na zapoznanie się i obycie z systemem.

/dla mnie to nie ma problemu, bo poznałem już grę, ale dla osoby dopiero co zaczynającej jest to praktycznie bariera nie do pokonania, chyba, że ma ogromne zaparcie, a i nie zachęca/

Z obserwacji zauważyłem, że aby interesy w handlu/przetwórstwie były opłacalne, musi być cały ciąg zapełniony. Wydaje mi się dobrym rozwiązaniem dogadać się w paru graczy, i razem ustalić ścieżkę rozwoju, tak, aby stworzyć taki "ciąg". Jest to pracochłonne i wymaga wkładu pracy i przede wszystkim należałoby znaleźć co najmniej kilka osób. I problemem jest też niewiedza, jak dokładnie taki ciąg powinien zawierać, co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania danego budynku. Przykładowo:
=> hodowla ryb => przetwórstwo rybne => gastronomia/sklep rybny?
Z tym, że trzeba zrobić tak, żeby wszystko się pokrywało, bo gastronomia/sklep rybny (jeżeli w ogóle istnieje :P) może potrzebować innych produktów, i tak zapewne jest. Powinna powstać taka siatka, która w miarę możliwości i liczby chętnych zapełniać.

W pewnym stopniu jest to gospodarka sterowana, lecz na tym poziomie rozwoju, wydaje mi się ona najodpowiedniejsza, gdyż bez żadnych podstaw produkcyjnych, prócz rolnych, ani rynków zbytu w choć trochę opłacalnej cenie. Także, nie może się to rozwijać "swoim tempem", w postaci, najpierw przetwórstwo, potem coś, potem handel/rynki zbytu - ponieważ stworzenie czegoś przetwarzającego "podstawowy" produkt, bez rynku zbytu jest nieopłacalne.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Kryzys w rolnictwie ;)

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

I ostatnie zdanie jest tutaj kluczowe w kwestii przetworstwa i bede szukal rozwiazania tego problemu.
Przetworstwo samo w sobie powinno byc zyskowne, a przy posiadaniu ciagu produkcyjnego bardzo zyskowne.

Co do taryfy ulgowej uwazam, ze jest niepotrzebna zupelnie, obecnie jest rynek pracownika i oplaca sie pracowac, nie oplaca sie prowadzenie upraw. Nowy gracz moze szybko (i tanio) zrobic szkolenie WYKŁADOWCA i trzepac 700$ na 5 min za podejmowanie pracy w tym zawodzie - tyle nie dadza mu zadne uprawy. Nie jest prawda, ze kazdy nowy musi przez to (rolnictwo) przejsc. Musi jednak zdawac sobie sprawe ze taka sciezka rozwoju istnieje i ze nie musi uprawiac zeby grac i odniesc sukces. Postaram sie zrobic jakis poradnik dla poczatkujacych, który wskaze mozliwe sciezki rozwoju i umozliwi wybor najzyskowniejszej z nich.

Co do ciagow produkcyjnych i ukladania sie z innymi graczami ma to sens, oczywiscie najlepiej zrobic to samemu ale nie zawsze bedzie to mozliwe (z powodu braku srodkow,szkolen itp). Daze jednak do sytuacji jak napisalem wyzej,ze przetworstwo samo w sobie jest wzglednie zyskowne, ale przetworstwo i uprawa polproduktow staje sie zyskowne i to geometrycznie a nie arytmetycznie, a jak dojdzie do tego dystrybucja to mamy caly ciag produkcyjny i duuuuzo kasy. To tez jest argument, zeby zdobycie calego ciagu produkcyjnego nie bylo latwe.

W kazdym ciagu masz takie 3 elementy - produkcja, przetworstwo, dystrybucja i wszystkie towary wystepuja w ciagach produkcyjnych jedne bardziej inne mniej, sklepu rybnego nie ma (chyba, nie chce mi sie sprawdzac ;) ale z pewnoscia jest smażalnia ryb :)