Pytania wszelakie

r0bson

Re: Pytania wszelakie

Nieprzeczytany post autor: r0bson »

stvoor pisze:Marża na biznesach jest stała i wynosi 25%.
To co rozni poszczegolne biznesy to wartosc sprzedazy na ture, im wyzsza sprzedaz(podaz) tym wiecej to jest 25% razy ta podaz.
Im wieksza podaz tym wiekszy zysk, podaz zalezy od ilosci towarow ktore sprzedaje dany biznes - im wiecej tym bardziej oplacalna jest sprzedaz.
Dobra, tylko wciaż nie wiem na jakiej podstawie ta wartość sprzedaży jest wyliczana. Czy jest to na podstawie cen równowagi towarów czy inaczej?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Pytania wszelakie

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Wszystko jest wyliczane na podstawie cen rownowagi, jak kupisz towary taniej zarobisz wiecej niz marża 20% (zmniejszylem marze zwiekszajac jednoczesnie podaz)
r0bson

Re: Pytania wszelakie

Nieprzeczytany post autor: r0bson »

Kolejne pytanie, a może bład, tego m.in. nie wiem ;)

Mam cukrownię, dla której przy pobieraniu towarów jest napisane, że max zużycie jednostek zasobów na turę wynosi 918. W rzeczywistości jednak wyglada to tak, że pobiera około 112 jednostek i produkuje odpowiednio dużo cukru.
Cukrownia żadnych poziomów nie ma, obsadzenie pracownikami na full (a wylicza tak jakby pracował jeden (hint?)), a ogólnie wychodzi na to, że produkcja jest słaba. Bo jakbym chciał zasilić jedna gorzelnię potrzebowałbym 5 cukrowni, na których to zaopatrzenie starczyłoby jedno pole buraków. Coś mi tu nie pasuje ;)
piobabi

Plantacja winogron

Nieprzeczytany post autor: piobabi »

Dlaczego w grze nie można zbudować plantacji winogron?
karseo

Re: Pytania wszelakie

Nieprzeczytany post autor: karseo »

kiedy ruszy nowa edycja?Czy jeszcze w tym miesiacu?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Pytania wszelakie

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Zamykam ten watek, prosze apropo konkretnego tematu znajdowac watek tego tematu dotyczacy lub otwierac nowy.

Co do cukrowni byl blad, ktory dotyczyl wszystkich przetworni. Prosze sprawdzic teraz jak sie ma sytuacja.