Porządny faq

molas3000

Porządny faq

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Fajnie by było gdyby został stworzony porządny faq.

Moim skromnym zdaniem w faq powinien zawierać opis całej mechaniki gryczyli powinien zawierać:
- wykaz budynków, kogo ten budynek zatrudnia jakich surowców potrzebuje, jakie surowce daje, ile siły zabiera (dla mnie wielkim zdziwieniem na początku było że czasem energia nie przybywa dopiero z czasem się zorientowałem że budynki do funkcjonowania też potrzebują energii). właściwości budynków na określonych poziomach: pojemności magazynów ilość zatrudnionych ludzi na każdym poziomie itd... koszt budowy budynku na określony poziom (względem poprzedniego)

W tym momencie wszystko jest nie składne w zasadzie występuje tylko krótki opis gry, "Biznesy wg poziomu" ale tu nie są zawarte wszystkie budynki, "(Pół)Produkty przetwórni" wypisane dość logicznie ale nadal to nie to, oraz statystyki które raczej nie powinny być w zakładce pomoc tylko "statystyki", sporo informacji jest też na forum ale nadal nie są to informacje zapisane w jakiś spójny sposób. do dziś nie mogę się nigdzie doczytać w jaki sposób ma działać nadzorca biznesu na forum są jakieś szczątkowe informacje ale w przypadku faq tego typu informacje powinny być opisane od A do Z jak to działa co potrzeba ile czego itd... to czy się opłaca czy nie to już gracz decyduje.

Ja osobiście gram od niedawna i często zdarza mi się np że coś wybudowałem bo byłem ciekawy co tam w ogóle jest po czym po wydaniu sporej ilości kasy byłem zawiedziony.

Czasem kupuję działkę tylko po to żeby zobaczyć co mogę wybudować.

Jeśli grał ktoś w ostatnią wersję traviana to pewnie będzie wiedział o co chodzi.

Kod: Zaznacz cały

Jeśli admini nie będą mieli sprzeciwu wklejam link do travianowego faq:
[url]http://t4.answers.travian.pl/[/url]
Jeśli w jaki kolwiek sposób naruszam regulamin skasujcie ten fragment w tagach code
Dziękuję za uwagę i miłe były by komentarze innych graczy jak i samych administratorów.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Porządny faq

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Moim skromnym zdaniem w faq powinien zawierać opis całej mechaniki gryczyli powinien zawierać:
- wykaz budynków, kogo ten budynek zatrudnia jakich surowców potrzebuje, jakie surowce daje, ile siły zabiera (dla mnie wielkim zdziwieniem na początku było że czasem energia nie przybywa dopiero z czasem się zorientowałem że budynki do funkcjonowania też potrzebują energii). właściwości budynków na określonych poziomach: pojemności magazynów ilość zatrudnionych ludzi na każdym poziomie itd... koszt budowy budynku na określony poziom (względem poprzedniego)
Każde rolnictwo zatrudnia rolników, sad - sadowników, hodowla - hodowców, handel - handlowców, a przetwórstwo - przetwórców - to chyba jest oczywiste.
Zostaje górnictwo i wydobycie ale drogą dedukcji można wywnioskować, że górnik pracuje w kopalni, a ropę się wydobywa więc pracują tam pracownicy "Górnictwa i wydobycia".

To jakich surowców potrzebują poszczególne biznesy opisane jest w FAQ - hodowla wymaga pszenicy, rolnictwo i sadownictwo niczego nie wymaga, to czego wymaga przetwórstwo jest opisane w dziale (pol)produkty przetwórni, handel wymaga dowolnych produktów i także jest to opisane w FAQ na jakich zasadach podobnie jak opis budynków specjalnych wskazuje, że potrzebują węgla lub ropy.

To, że każdy działający biznes wymaga energii także jest opisane i to na samym początku FAQ a potem w "charakterystyce biznesów występujących w grze".

- pojemność magazynów
FAQ - dział "Magazyn produktów/półproduktów" oraz statystyki towarowe.

- pracownicy w poszczególnych rodzajach biznesów
FAQ - tabela "Charakterystyka biznesów występujących w grze"

- koszt budowy poszczególnych budynków - jest stały niezależny od poziomu z zastrzeżeniem szkolenia zmniejszającego koszty budowy o 50%, fakt, że informacje na ten temat można znaleźć tylko na stronie działki gdy się już ją kupi i przychodzi do budowy, to ewentualnie mógłbym jakoś uzupełnić.

Z tego wynika, że wszystkie pożądane informacje są dostępne chociaż być może nieco w nieładzie, wystarczy UWAŻNIE przeczytać FAQ i właściwie wszystko jest jasne, a to co jasne nie jest można zadać jako pytanie z sugestią umieszczenia odpowiedzi w FAQ chociaż takich postów chyba do tej pory nie było.

Informacje o Zarządcy także są w FAQ chociaż ogólne, ale nie wiem jakiego poziomu szczegółowości tutaj byście oczekiwali (ewentualnie poproszę o szczegółowe pytania, a z chęcią na nie odpowiem).
molas3000

Re: Porządny faq

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Dzięki za info.

Swoją drogą jeśli sam stworzyłeś tą grę i nią nadzorujesz to wielki szacun dla ciebie ;)

Firmy typu Game Forge czy inne mają od tego sztab ludzi którzy też robią babole i to ostre.
calculus

Re: Porządny faq

Nieprzeczytany post autor: calculus »

Zgadzam się z tobą molas3000. Stworzyć od początku do końca taką grę wymaga sporego nakładu czasu i finansów(utrzymanie tego wszystkiego mimo to trochę kosztuje). Podobnie z późniejszym wzbogacaniem(funkcji), aktualizowaniem, naprawianiem i utrzymywaniem równowagi w grze(aby każdy miał szanse).

Wykonywanie wszystkich tych funkcji z pewnością nie jest łatwe dla jednej osoby. Niestety nie każdy zdaje sobie z tego sprawy.