Spółki

albert

Spółki

Nieprzeczytany post autor: albert »

Nie wiem czy wprowadzenie spółek do gry jest dobrym pomysłem, zwłaszcza że to już było i się nie sprawdziło. Przecież każdy woli zachować zysk dla siebie niż dzielić się ze wspólnikiem. Byłem świadkiem rozpadu wielu spółek i jak mówi mądrość ludowa :"powiedziały jaskółki że niedobre są spółki" zawsze się sprawdza. Co innego spółki z udziałem skarbu państwa, gdzie prezesi i rada nadzorcza, legalnie mogą okradać państwo, przyznając sobie gigantyczne wynagrodzenia, dywidendy, odprawy itd itp, gdzie przy prywatnych spółkach nie było by ich na to stać. Druga sprawa to ceny sztabek złota, które rosną wraz z poziomem gracza. Aby stworzyć "imperium" tak jak to jest zawarte w instrukcji gry to potrzeba bardzo dużo czasu i pieniędzy na rozbudowę różnego rodzaju obiektów. Na rozbudowę magazynu do poziomu 18 trzeba czekać prawie miesiąc, gdy tymczasem w ciągu jednego dnia można przejść kilka poziomów w górę, a w raz z poziomami ceny złota. Można oczywiście każdy zysk wykorzystać na kupno złota, ale wtedy nie stworzy się imperium i gra straci wtedy sens, przynajmniej dla mnie. W ogóle wyznacznikiem zwycięstwa w grze powinien być cały stan posiadania gracza, to jest magazyny z poziomami rozbudowy, pola, sklepy, towary, szkolenia, wszystko to w co się zainwestowało. Przecież można to policzyć. Wtedy gra nabrała by trochę realnych cech, bo teraz to jest matrix.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Spółki

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

albert pisze:Nie wiem czy wprowadzenie spółek do gry jest dobrym pomysłem, zwłaszcza że to już było i się nie sprawdziło. Przecież każdy woli zachować zysk dla siebie niż dzielić się ze wspólnikiem. Byłem świadkiem rozpadu wielu spółek i jak mówi mądrość ludowa :"powiedziały jaskółki że niedobre są spółki" zawsze się sprawdza.
Gra ma także charakter edukacyjny wiec moze postaram sie wyjasnic czym sa spolki - spolka to na chlopski rozum sprzedawanie firmy za jej przyszle zyski. Mozesz czekać 10 lat az firma pracując i zarabiając dla Ciebie przyniesie Ci Twoj pierwszy milion, albo zgarnac go od razu sprzedając za milion 10% spolki. A za ten milion w ciągu tych 10 lat, które czekałbyś na zyski tej jednej firmy zbudujesz 5 takich spółek.

Jeżeli chodzi o spółki w grze nie musisz sprzedawać udziałów w nich i możesz je trzymać u siebie, różnica będzie taka, że nie będziesz musiał 2 razy dziennie codziennie zatrudniać w niej pracowników, tworzysz "samograja".
. Druga sprawa to ceny sztabek złota, które rosną wraz z poziomem gracza. Aby stworzyć "imperium" tak jak to jest zawarte w instrukcji gry to potrzeba bardzo dużo czasu i pieniędzy na rozbudowę różnego rodzaju obiektów. Na rozbudowę magazynu do poziomu 18 trzeba czekać prawie miesiąc, gdy tymczasem w ciągu jednego dnia można przejść kilka poziomów w górę, a w raz z poziomami ceny złota. Można oczywiście każdy zysk wykorzystać na kupno złota, ale wtedy nie stworzy się imperium i gra straci wtedy sens, przynajmniej dla mnie. W ogóle wyznacznikiem zwycięstwa w grze powinien być cały stan posiadania gracza, to jest magazyny z poziomami rozbudowy, pola, sklepy, towary, szkolenia, wszystko to w co się zainwestowało. Przecież można to policzyć. Wtedy gra nabrała by trochę realnych cech, bo teraz to jest matrix.
Ceny sztabek nie rosną wraz z poziomem gracza, ceny sztabek rosną wraz z ich zakupem przez innych graczy zgodnie z zasadą popytu. Kupując szybciej płacisz taniej, a każdy po Tobie płaci drożej. To ma motywować do nie trzymania milionów na koncie, bo rozmywa to wyniki gry ponieważ sztabki warunkują zwycięstwo w niej, a nie stan konta. Tak bylo w poprzedniej edycji - ranking graczy zmienil sie diametralnie w ostatnich godzinach i wywrocil do gory nogami, bo wszystkie dziesiątki milionów wszystkich graczy z czolowki zostały wydane na sztabki. Teraz im pozniej kupujesz sztabke tym wiecej musisz za nia zaplacic wiec lepiej kupic szybciej niz pozniej - i o to chodzi.
bob

Re: Spółki

Nieprzeczytany post autor: bob »

WSZYSTKO FAJNIE JEST,mialbym prosbe aby twozenie spolek nie odbywalo sie tak jak teraz bo gdy nie chce jakegos biznesu w spolce a juz go uruchomilem nie mozna go wylaczyc.jesli mozn a zrobic tak aby biznesy dodawac do spolek nie zaleznie od tego czy jest wlaczony biznes ,a spolka zaczela by funkcjonowac dopiero po uruchomieniu biznesu,-sów.