spółki

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: spółki

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Jest napisane na stronie zakładania spółek.
molas3000

Re: spółki

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

A ok nie dają doświadczenia. Wczytywałem się w tą stronę wielokrotnie ale na to nie zwracałem uwagi dlatego nie przyszło mi na myśl żeby tam szukać.

Sorki za zawracanie czterech liter.
ttt

Re: spółki

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Jeszcze taki drobny pomysł...wydaje mi się, że w rzeczywistości jak ktoś zakłada spółkę/prowadzi firmę to wolałby zostawić sobie pakiet większościowy udziałów i czerpać z nich zyski. Tutaj natomiast można czerpać zyski z 50%. Może podnieść o ten jeden symboliczny procent :ugeek:
noes

Re: spółki

Nieprzeczytany post autor: noes »

Tak się zastanawiam czy nie warto by było do zysku w spółce dodać dochody ze sprzedaży energii w elektrowniach. Zmieniłoby to znacznie zyski w spółkach na godzinę i pokazały rzeczywiste dochody.
ttt

Re: spółki

Nieprzeczytany post autor: ttt »

A nie jest tak? Tzn. nie wiem czy tak jest czy nie. Po prostu wydawało mi się to logiczne, że skoro elektrownia daje te 20*poziom to w spółce też będzie to uwzględnione. Hmm...to jak to jest naprawdę, oto jest pytanie...
noes

Re: spółki

Nieprzeczytany post autor: noes »

Tak mi wychodzi z moich obliczeń. Może się mylę.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: spółki

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

noes miał rację tzn zysk spółki z budynków specjalnych był uwzględniany w ograniczonym zakresie.
Zwrócił na to uwagę jack po tym jak założył drugą spółkę, która przynosiła ... straty :/ (a teoretycznie takiej spółki założyć się nie powinno dać).
Okazało się, ze w zyskach z budynkow specjalnych nie byl uwzgledniany ich poziom rozbudowy.

Skorygowałem zyski aktualnych spółek w tym zakresie recznie, a usterki poprawiłem.