3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

wiosna11

3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

Nieprzeczytany post autor: wiosna11 »

widze ze sa osoby które maja kilka spolek rozumiem ze "jedna dzialka" cokolwiek w niej jest wchodzi w skład jednej spolki i już nie można jej nigdzie indziej dokleić tka?? i czy można ja w miedzy czasie jeszcze podbijac na większe poziomy?? czy to już jak kamien w wode?? i czy np. jeszcze do takie jspolki mogę dokleić biznes usługowy? i jak to ogolnie wygląda zrobie spolke i cos musze jeszcze robic?? (pytam w celu zebrnaia informacji i przemyślenia stratedii dalszego rozwoju)
z góry dziekuje za pomoc
pozdrawiam
ttt

Re: 3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Załóżmy, że już masz wszystko pięknie, ładnie zgrane, produkcję towarów z handlem to zakładasz spółkę. Po jej założeniu pozostaje Ci jeszcze tylko jedna czynność, choć nie musisz jej robić, czyli wystawienie udziałów w spółce na giełdzie. Dalej spółka żyje już własnym życiem, a Ty zapominasz, że istnieje. Jak popatrzysz w bilanse to wtedy "aha...dywidenda, no tak spółkę mam :D ". Po jej założeniu nie ma możliwości ingerowania w nią, ani nic nie możesz do niej dodać, jakiegoś biznesu, ani też nie możesz jej rozbudowywać. To już jest taki twór - monolit, z którym nic nie możesz zrobić. Taki "samograj" jak ktoś ładnie już pisał na forum.
wiosna11

Re: 3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

Nieprzeczytany post autor: wiosna11 »

ale w skład tego twora wchodzą budynki specjalnie czy tylko sa uwzgledniane w liczeniu, może na przykładzie jak robie np. elektrownie czy centrum rolnicze/logistyczne to do kazdje spolki musze mieć oddzielne czy 1 wystarczy tylko musi zaspokajać zapotrzebowanie na wszystkie??
ttt

Re: 3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

Nieprzeczytany post autor: ttt »

Do spółki wchodzą oddzielne. Tak wszystko rozbudowujesz, żeby było samowystarczalne i zakładasz spółkę i te wszystkie budynki, uprawy, sady hodolwe, przetwórstwo, sklepy i kopalnie, elektrownie, logistyka, rolnictwo wchodzą w skład spółki.
Ważna rzecz - jak będziesz zakładał spółkę to WSZYSTKIE BUDYNKI SPECJALNE, które będziesz miał wybudowane wejdą w skład spółki, bo w skład spółki wchodzi wszystko co jest uruchomione w danym momencie jej zakładania, a b. specjalne zawsze są uruchomione, nawet jak nie mają w magazynie ropy/węgla, nawet jak je dasz na 1% sprawności. Tak czy siak wejdą do spółki.
Inaczej jest z uprawami i innymi produkcyjnymi/przetwórczymi budynkami, a także ze sklepami. Jak nie będą miały zatrudnionych pracowników w momencie zakładania spółki to w jej skład nie wejdą.
wiosna11

Re: 3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

Nieprzeczytany post autor: wiosna11 »

no czaje już, ale nie rozumime jednego skoro każdy produkt zwieksza zysk o ile tam to dlaczego czołowka robi po kilka chyba małych spolek zamiast 1 dużej?? rozumime ze najlepiej obliczyć te 10000/cene równowagi i wyszla jak najblizje żeby jak najwięcej sprzedać i jak najmniej stracic wtedy spolka jest najbardziej oplacalna (to chyba takie moje osobiste przemyślenia ostatnie zdanie które chyba chce żeby ktoś potwerdzil lub zaprzeczyl xD)
molas3000

Re: 3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

wiosna11 pisze:no czaje już, ale nie rozumime jednego skoro każdy produkt zwieksza zysk o ile tam to dlaczego czołowka robi po kilka chyba małych spolek zamiast 1 dużej?? rozumime ze najlepiej obliczyć te 10000/cene równowagi i wyszla jak najblizje żeby jak najwięcej sprzedać i jak najmniej stracic wtedy spolka jest najbardziej oplacalna (to chyba takie moje osobiste przemyślenia ostatnie zdanie które chyba chce żeby ktoś potwerdzil lub zaprzeczyl xD)
Wiesz czemu nie ma wielkich spółek?

Bo została wprowadzona zmiana w energii i sprzedaży w obiektach handlowych (została zmniejszona podaż z 50 na 20% i zapotrzebowanie produktów zwiększyło się - stvoorca twierdził przy zmianie że efekt ten sam ale nie wziął pod uwagę że trzeba dużo wyżej ciągnąć wszystkie obiekty produkcyjne, teoretycznie miało to zniwelować efekt dużych minusów w odchyleniu; cel osiągnięty ale marnie się na tym wychodzi) (swoją drogą nie wiem ile czasu grasz ale chyba jesteś nowicjuszem ;) ) a ciągnięcie elektrowni przykładowo do 100 poziomu jest czasochłonne i kasochłonne.

A każdy kolejny biznez na odpowiednim poziomie powoduje duży wzrost zapotrzebowania energii.

ja sam założyłem jedną spółkę na 5 obiektach handlowych 3 poziom *4 i chyba 4 poziom *1 w skład weszły 2 elektrownie po 12 poziomów.

druga spółka podobnie przy 2 obiektach handlowych 7 podobne elektrownie. teraz majstruje trzecią spółkę na 3 obiektach handlowych 10 mam już 2 elektrownie na 13 poziomie i nie wiem czy starczy. (z każdym poziomem elektrowni trzeba liczyć kolejny poziom kopalni węgla do tego ropa itd....)

Więc nie kalkuluje się robienie dużych spółek jak komuś uda się zrobić spółkę z zyskiem powyżej 10000/h to wielki szacun i powinien dostać conajmniej 10 sztabek złota gratis ;)
molas3000

Re: 3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

molas3000 pisze: Więc nie kalkuluje się robienie dużych spółek jak komuś uda się zrobić spółkę z zyskiem powyżej 10000/h to wielki szacun i powinien dostać conajmniej 10 sztabek złota gratis ;)

Oczywiście mam na myśli własny zysk ;) czyli 50 % produkcji spółki.
wiosna11

Re: 3dni 0 dowych tematow-pytanie o społke

Nieprzeczytany post autor: wiosna11 »

ok dzięki zaawansowany graczu za wyjaśnienia, mimo wszystko sporo mi to pomogla i mnie nakierowało:)