Spółki akcyjne

noes

Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: noes »

Mam propozycję aby zyski od spółek akcyjnych (dywidenda) był uzależniony od poziomu gracza np. gracz z poziomem 1=100%, poz. 2=103%, poz. 4=106% ... poz. 255=862%
Taki sam przelicznik proponowałbym z pracy dorywczej. W ten sposób zmieniona była by dysproporcja z geometrycznie postępujących zysków z pracy dorywczej, a te dwie ścieżki rozwoju miały by podobne (chyba) szanse.
lionheart

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: lionheart »

Noes praca dorywcza to nie jest ścieżka rozwoju. Praca dorywcza to jest ścieżka ogłupiania się i tyle.
dredzior

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: dredzior »

lionheart pisze:Noes praca dorywcza to nie jest ścieżka rozwoju. Praca dorywcza to jest ścieżka ogłupiania się i tyle.
No jak nie? Rozbudowywujesz gornictwo przeciez,inwestujesz w kopalnie,w magazyny,zatrudniasz pracownikow i sie rozwijasz.Wiec nie pisz ze to nie jest sciezka rozwoju.
ttt

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: ttt »

początkowo zyski z pracy dorywczej są ok, ale później są odrealnione
normalnie firma jak się rozbudowuje to jej zyski rosną (pomijając inne aspekty w rzeczywistości, które mogą przeszkodzić w powiększeniu zysku) i tu też tak jest
ale
jeśli chodzi o drugą kwestię - prawda, rozbudowujesz i kopalnie i elektrownie, ale odnieś dalszą część do rzeczywistości choć w jakimś małym stopniu. sorry, ja nie potrafię, e economice tak naprawdę nie tworzysz jakiegoś dochodowego biznesu i nie rozwijasz się gospodarczo. kopalnie elektrownie i zyski, a gdzie choć trochę realizmu. budujesz uprawy sady hodowle przetwornie i masz zyski, ale kopalnie i elektrownie i później zyski z czegoś tak odrealnionego, sorry idea gry traci tu sens
lionheart

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: lionheart »

dziedzior ja już nic nie rozbudowuję bo wytłumacz mi w jakim celu miałbym to robić
lionheart

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: lionheart »

Teraz dredzior gdyby np.gracz noes próbował zająć drugie miejsce w tej grze to ja mam Ciebie przy kompie.
Wywindujesz cenę sztabki do takiego poziomu,że niżej nawet gdyby chcieli dogonić kogoś o 50 sztabek to nie będą w stanie.
Pracujesz dla mnie dredzior ja idę na spacer.
noes

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: noes »

Dlatego moja propozycja zmiany była tak jak na wstępie.
Dlaczego:
1. Zyski ze spółek poszłyby dużo do przodu.
2. Zyski z pracy "opiekunki" przy maksymalnym poziomie z 1 500 000 spadłyby do chyba 30 000 (uważam, że taki stan jest ok)
3. Można dalej się rozwijać tak jak dredzior - ma rację jeżeli ktoś ma ochotę klikać więcej musi mieć większe zyski.
4. Ceny surowców znowu zaczęłyby falować jakby spółki byłyby bardziej opłacalne.
5. Giełda by się rozwinęła i to mocno. Kilka tygodni temu wypuszczałem fajne spółki o dużym zysku, ttt wypuszczał dużo spółek, które ja ile się dało kupowałem (ttt kupował za to złoto i nikt nie wiedział co się bardziej opłaca) i to było fajne.
dredzior

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: dredzior »

lionheart pisze:Teraz dredzior gdyby np.gracz noes próbował zająć drugie miejsce w tej grze to ja mam Ciebie przy kompie.
Wywindujesz cenę sztabki do takiego poziomu,że niżej nawet gdyby chcieli dogonić kogoś o 50 sztabek to nie będą w stanie.
Pracujesz dla mnie dredzior ja idę na spacer.
To lepiej nigdzie nie wychodz bo przestalem kupowac i moga cie przegonic :)
lionheart

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: lionheart »

Cieszę się dredzior nareszcie
noes

Re: Spółki akcyjne

Nieprzeczytany post autor: noes »

A i jeszcze jedna prośba do stvoor`cy, jeżeliby można by było wyzerować ceny pracy w budownictwie i wydobyciu. Teraz chyba tylko stać na kolejne inwestycje osoby, które się tu wypowiadają (albo można by było zrobić np. że mamy 10% wpływu na kształtowanie cen - roboczogodzin).