Ceny zatrudnienia

warrenbuffett

Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: warrenbuffett »

Czy nie lepszy system by był gdyby każdy ustalał ceny pensji zatrudnianych osob a nie byłyby one ustalane automatycznie?
Powiedzmy, mam 3 banki na 3 w grze. Mam monopol na bank i chciałbym zmniejszyc pensje maksymalnie a nie moge choć nie mam konkurencji.
Nie lepszym wyjscie by było gdyby po kliknieciu w zawód wyswietlala sie lista ofert pracy w danym zawodzie tak jak jest to w rl?

I jeżeli to byłoby możliwe to czy moznaby znać nick własciciela danego gospodarstwa, usługi? Można wtedy robić układy aby wyciągnać jak najwiecej.
warrenbuffett

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: warrenbuffett »

Boli mnie to, że posiadam monopol a musze płacic kupe kasy za pracowników.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Ten system jest do przemyslenia, aby oprocz ilosci pracownikow wskazywac pensje jaka sie oferuje.
Sprobuje cos zaprojektowac w tym kierunku.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Po przemysleniu tematu doszedlem do wniosku, ze to niczego nie zmieni :/

Jeżeli budujesz bank i nie ma pracownikow w danym zawodzie to i tak zeby ich skusic bedziesz musial zaproponowac duza pensje zeby ktos skusil sie na zrobienie szkolenia i zatrudnienie sie u Ciebie. Tyle, ze teraz ta pensja rosnie automatycznie co ulatwia Ci ogarnianie tego, a tak by utrudnilo, bo sam musialbys proponowac coraz wyzsza pensje, a efekt bylby ten sam.

Z powodu duzej liczby nieobsadzonych ofert pracy proponuje inne rozwiazanie - dodatkowe szkolenie w rodzaju "dwuetatowość" i dzieki temu bedziemy mogli zgarniac dwie oferty pracy za jednym zamachem, oczywiscie zdrowie w takim przypadku leci -10 gdy trafimy dwa etaty.
topik

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: topik »

w końcu doba ma 24h , a kodeks pracy wymusza chyba 6-godzinny ciągły odpoczynek w ciągu doby

ale z drugiej strony:
wykładowca=nauczyciel=18h pensum tygodniowo=4h pracy dziennie więc możliwa wieloteatowość :)
lekarz= pozwólcie, że nie skomentuję, ale jw :)

co do innych zawodów, to 2 etaty to max
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Wprowadziłem tą modyfikację, zobaczymy czy liczba ofert i pensje zaczną wreszcie spadać i czy dzięki temu biznesy niektórych z Was będą mogły rozwinąć skrzydła.
errond

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: errond »

dałoby radę tylko ja chciałbym zobaczyć rolnika na 2 etetyXD
warrenbuffett

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: warrenbuffett »

Dobra, tylko gra powinna umożliwiać i w miare na równi traktować scieżki które gracz sobie wybrał jako cel.
Ja pakuje wszystko w usługi nie produktywne i z takimi cenami po prostu mi sie to nie opłaca. Rolnicy mają o wiele łatwiej bo zawsze jest na to popyt.
Ja jednak jestem za tym aby przynajmniej w usługach nie produktywnych była możliwosc ustalania ceny zatrudnienia. Kilkanaście osoób ma kurs finansita a nie wszyscy mają tych etatów kilka i muszą sie skusić jeżeli bedzie oferta pracy.
Nie po to mam monopol zeby płacic 200$ pracownikowi nie mając konkurencji. To chyba nie na tym polega. Rolnictwo i usługi powinny być w miare na równym poziomie, bo z tego co gram i czytam od ciebie to nie opłaca sie otwierać biznesów w usługach.
Tak na prawdziwym rynku raczej nie jest...
warrenbuffett

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: warrenbuffett »

Jak mówisz, to ułatwienie i pomoc w ogarnieciu cen psuje całą zabawe. Walka o klienta i pracownika powinna być w tej grze priorytetem.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Ceny zatrudnienia

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

No to powiedz jak chcesz walczyc o pracownika oferujac mu $50 pensji, jak moze pracowac w rolnictwie za $200.
Zaloz, ze jest tak jak chcesz, oferujesz prace za $50, chetnych zero, co robisz. Jak walczysz o pracownika.

Napisz jak to widzisz bo ja tego nie widze.

Z rolnictwa po obecnych cenach zatrudnienia sa grosze, podobnie z Twoich uslug wiec kto jest w lepszej sytuacji? No zaden z Was, uprawy dodatkowo trzeba obsiewac, zbierac i nawozic.

Na te chwile oplaca sie pracowac, a jak przestanie sie oplacac pracowac, to bedzie sie oplacalo zatrudniac