Co to są spółki i jak je założyć?

coben

Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: coben »

Witam
Jestem nowy i nie bardzo wiem o co chodzi ze spółkami.
Mógłby ktoś zrobić jakiś poradnik o spółkach?
Jak działają? Jak założyć spółkę? Co jest potrzebne? Czy się opłaci? Itd...
Szukałem w faq i poradniku, ale tam o tym nie pisze prawie wcale.
molas3000

Re: Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

W wielkim skrócie:

Spółkę zakłada się z własnych biznesów.

Podstawowym jego składnikiem jest obiekt handlowy (bądź kilka)

Do każdego obiektu handlowego trzeba dostarczyć niezbędne towary (muszą być produkowane u nas w takiej ilości jakie jest zapotrzebowanie)

Tworzymy odpowiednie linie produkcyjne produktów końcowych.

Każdy biznes musi mieć włączonego zarządce biznesu.

Żeby Biznesy i zarządca pracowali prawidłowo potrzebujemy:

Elektrownie, Centrum rolnicze, Centrum transportowe - które generują nam punkty. Musimy zaopatrzyć wszystkie obiekty w wystarczającą ilość punktów/energii.


Żeby Elektrownia i Centra pracowały potrzebujemy Węgiel i Ropę. Więc musimy różwnież wybudować Kopalnie Węgla i szyb naftowy.

Gdy wszystko jest zbilansowane w taki sposób że wszystkie biznesy są zaopatrywane w min. 100% zapotrzebowania możemy założyć spółkę ;)

Po założeniu spółki biznesy znikają (i przekształcają się w akcje), obniżane są podatki i ceny gruntów do ilości posiadanych działek.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Dziękuje molas3000 :)
coben

Re: Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: coben »

Dzięki. Dowiedziałem się więcej jak z poradnika.
coben

Re: Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: coben »

Krótko i na temat, ale jeszcze chciałem się dowiedzieć, czy jak zrobimy tą spółkę to działki znikają z naszych działek i nie musimy płacić za nie podatku?
Czy do tej spółki nadal musimy dostarczać energię, towary jak już ją założymy?
molas3000

Re: Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

molas3000 pisze:W wielkim skrócie:
Po założeniu spółki biznesy znikają (i przekształcają się w akcje), obniżane są podatki i ceny gruntów do ilości posiadanych działek.
elektrownie i centra wchodzą w skład spółki. Od założenia przestajemy się interesować jej potrzebami. Dochód spółki zależy głównie od pensji pracowników w trakcie zakładania spółki i jak dobrze zbilansowaliśmy produkcję (im mniej nadprodukcji tym lepiej).
sprawca

Re: Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: sprawca »

To ja też mam pytanie bo czekałem długo z założeniem spółki i założyłem ją z kilkunastu obiektów handlowych 64 i teraz mam problem bo chcąc założyć kolejną spółkę wyskakuje mi: "W struktury obecnej spółki nie wchodzi biznes handlowy większy niż w dotychczas założonych spółkach
(Obiekt handlowy (64) lub większy)" chociaż chcę znowu założyć z 64. To tylko kolejny z błędów czy trzeba zakładać spółki po kolei z cienkich obiektów a założenie "kozaka" uniemożliwia dalsze tworzenie spółek?
sprawca

Re: Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: sprawca »

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i wyczerpującą odpowiedź:)
Ogólnie grę znalazłem w lutym/marcu i zapowiadała się bardzo ciekawie ale obsługa to totalne dno. Po 2 miesiącach od zakończenia edycji nie ma nawet wzmianki o kolejnej, w grze jest pełno błędów a założyciel ma graczy w dupie. Żałuję tylko kupna premium bo płacić komuś kogo nie interesują klienci to trochę nie na miejscu. Gra może by ruszyła gdyby ktoś się nią zajął ale póki co to tylko strata czasu. Do zobaczenia w innych grach ekonomicznych - na szczęście są alternatywy gdzie klient czyli gracz budzi jakiekolwiek zainteresowanie...
topik

Re: Co to są spółki i jak je założyć?

Nieprzeczytany post autor: topik »

Każda kolejna spółka musi mieć obiekt handlowy o 1 większy niż ostatnio założona