Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Mysle, ze powoli możemy rozpoczac dyskusje na temat nowej edycji gry. Obecna edycja jeszcze troche potrwa wiec jest czas na obgadanie roznych spraw z odpowiednim wyprzedzeniem... Obecna edycja jako beta wyeliminowala wiele usterek i bledow, a takze pozwolila na zbalansowanie roznych czynnikow gry - wiele w tym Waszego udzialu bo to Wy zglaszacie bledy, ktore ja staram sie na biezaco poprawiac. Z tego miejsca podziekowania dla karseo, errond, dolara, topika, marekm i pozostalych, ktorych tutaj nie wymienilem, lista z pewnoscia jest dluzsza. Wiele jest jeszcze pewnie do zrobienia, ale jak pisalem jest jeszcze czas na poprawki i ostateczne wyeliminowanie bledow przed rozpoczeciem nowej gry.

DATA ROZPOCZĘCIA

Wstepnie jako date startu edycji podam date 5 maja czyli juz po zakonczeniu weekendu majowego.
Wczesniejsza data nie wchodzi w gre, bo tydzien wczesniej jest dlugi weekend Wielkanocny.

NAGRODY

Chcialbym zrobic edycje gry z nagrodami jednak nie ukrywam, ze finansowanie ich z prywatnej kasy jest dla mnie taką sobie perspektywą. Z drugiej strony zdaje sobie sprawę, że bez nagród wielu nie traktuje rozgrywki poważnie i nie angażuje się w nią tak jakby mogło czy chciało. Rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy to umieszczenie w grze reklam z których w rozrachunku finansowane byłyby nagrody. Nie mam pewności, czy to się zbilansuje, ale z pewnością wolę opcję, że coś dołożę do nagród niż opcje, że sfinansuje je w całości. Pytanie więc: czy macie coś przeciwko reklamom? Gdybym umieścił je w grze już teraz miałbym jakiś obraz jaki jest z nich zysk i jak fajne nagrody mogę za nie kupić ;)

REGULAMIN

Gdy pojawią się nagrody musi być także regulamin. Jak już gdzieś pisałem z pewnością znajdą się w nim 2 punkty

1) Zakaz używania automatycznych skryptów, botów, programów, klikaczy itp
2) Zakaz zakładania kilku kont przez jednego użytkownika

CZAS TRWANIA GRY

To jest temat do dyskusji. Po miesiącu obecnej gry mogę powiedzieć, że gra powinna trwać minimum dwa miesiące.

To tyle na początek. Wszelkie sugestie w kwestii nowej edycji proszę umieszczać w tym wątku, w nim będzie prowadzona na ten temat dyskusja.
jafarek

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

Co do gry! Chwała Ci stvoorek za tą grę!

Co do nagród... jakoś za tym specjalnie nie jestem. Moje odczucie jest takie, że zrobi się tego walka być albo nie być - niezdrowa konkurencja.
Wolę grać swoim rytmem, mam pół dnia to gram pół dnia. Mam cały gram cały.

Co do reklam... chyba jak zawsze nikt ich nie lubi. Ze swojego doświadczenia wiem, że wpływy są tak groszową (przy skromnej publice) że to się nijak ma do funduszu na nagrody... Może na lepszy serwer - i to bym wolał - szybszy, wydajniejszy, z większym limitem.
Reklamy czasem są strasznie irytujące, zwłaszcza jakieś banery na pół strony...
Z drugiej strony używam AdBlock Plusa w Firefoxie więc też nie za bardzo je widzę.

A co do czasu edycji. Ja bym wolał grać wiecznie. Lepiej zrobić coś na zasadzie Ogame - nowy serwer gry np co miesiąc, dwa.

ALBO

Gra z nagrodami np. przez 2 miesiące i edycja dla wieczna bez nagród.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam
karseo

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: karseo »

Reklamy to najmniej inwazyjny sposób a jakas kasa powinna byc na nagrody.Reklamy sa i tak duzo lepsze niz jakies opłaty typu wirtualne monety czy premium,ktore dyskwalifikuje graczy,ktorych nie stac na te wirtualne monety.Za friko nikt nie bedzie pracowal wiec musi byc jakis zarobek przynajmniej na te nagrody a o reszcie to juz Ty stvoorku zdecydujesz,czy wprowadzac premium i zarabiac na grze,czy pozostawic ja darmową jak jest.Data premiery nowej edycji pasuje w sam raz przynajmniej mi bo to ponad miesiac wiec jest czas na obcykanie troche gry,poprawienie bledow a przedewszystkim zareklamowanie jej.Zanim ruszy moznaby popisac o niej na portalach o grach mmorpg zeby troche ludzi sie dowiedzialo bo gra ma przyszlosc.Szukalem podobnej gry od dawna,ale nie moglem znalezc
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Pisałem już, że wieczna edycja wchodzi w grę, ale z pewnością nie będzie nią obecnie trwająca - zbyt dużo błędów było, zbyt dużo niektórzy nabili, trudno nazwać to równymi szansami względem tych, którzy nie korzystali z bugów i różnych niedobalansowanych rzeczy.

Z pewnością będę się wzbraniał przed opłatami tak długo jak to będzie możliwe, a nawet gdyby zostały wprowadzone widzę 2 równoległe edycje - płatna z pulą nagród dużą i darmową z pulą nagród małą. Ktoś kto aktywowałby płatne konto automatycznie wskakiwałby w edycję płatną, niepłacący konkurowaliby TYLKO z niepłacącymi, płacący z płacącymi, decyzje każdy podjąłby sam. Nigdy nie zostawie niepłacących graczy na lodzie.

Myślę, że nawet niewielki dochód z reklam pokryłby budżet nagrodowy w zadowalającym stopniu, może nie będzie laptopów, telewizorów i samochodów, ale jakiś pad, odtwarzacz mp3, nawigacja samochodowa czy prosta cyfrówka wchodzi w grę ;)
jafarek

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

No w takim stopniu to jest do przyjęcia. Co do wiecznej edycji to oczywiście myślę o nowej wersji - tak by wszyscy zaczęli od zera.

Co do płatnej to też trzeba się zastanowić w jakim stopniu. Czy np. zdrowienie za smsa za 2 zł.
karseo

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: karseo »

a kiedy dojdzie przemysł ciezki jak kopalnie,stal,miedz.Czy jeszcze w tej edycji?
novril

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: novril »

reklamy nie są złym pomysłem pod warunkiem że będą to tylko banery u góry i na bokach strony. Jeżeli chodzi o wyskakujące okienka to już nie bardzo mi się widzi szukanie znaku X przy każdym odświeżeniu strony, ewentualnie raz przy logowaniu mogłoby być.
asiacd

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: asiacd »

AAA ja gram niedługo ale mam za sobą parę lat sieciówek miedzy innymi trzy lata na Ogame. Nie bardzo rozumiem potrzebę prezentów (wynik, ranking) jest dla mnie wystarczający (chodzi przecież o zabawę), parę rzeczy mi się nie podoba: koszty szkoleń rosną (chyba wykładniczo ale nie sprawdzałam) a pensje nie po co wiec mam się dalej szkolić jeśli pracując jako pracownik nie mam możliwości awansu = większej pensji, wracając do nagród to może warto pomyśleć o zadaniach do wykonania na zasadzie Questów z farmerów ale nagrodą niech nie będzie kolejny puchar a zdobyte doświadczenie albo postęp w danym zawodzie. Jeśli chodzi o utrzymanie serwerów jestem za opłatą powiedzmy grasz miesiąc za darmo (wciągnie Cie) grasz dalej płacisz 1plz sms za każdy kolejny ale nie masz za to żadnych przywi-lejów (- lei w zależności od przypadku). Jeśli post nie w temacie to proszę o przeniesienie go. Pozdrawiam :D
raz

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: raz »

Czy dwie osoby będą mogły grać razem np.ojciec z synem.
Jeżeli teraz są osoby przeciwne reklamom i grze płatnej/uważam,że stvoor bardzo zasługuje na sowite wynagrodzenie za tą grę/ można by zastosować dwa serwery.Płatny i darmowy.
Każdy gra gdzie chce.
raz

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: raz »

Ojciec z synem mam na myśli dwa konta.