Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

asiacd pisze:AAA ja gram niedługo ale mam za sobą parę lat sieciówek miedzy innymi trzy lata na Ogame. Nie bardzo rozumiem potrzebę prezentów (wynik, ranking) jest dla mnie wystarczający (chodzi przecież o zabawę), parę rzeczy mi się nie podoba: koszty szkoleń rosną (chyba wykładniczo ale nie sprawdzałam) a pensje nie po co wiec mam się dalej szkolić jeśli pracując jako pracownik nie mam możliwości awansu = większej pensji, wracając do nagród to może warto pomyśleć o zadaniach do wykonania na zasadzie Questów z farmerów ale nagrodą niech nie będzie kolejny puchar a zdobyte doświadczenie albo postęp w danym zawodzie. Jeśli chodzi o utrzymanie serwerów jestem za opłatą powiedzmy grasz miesiąc za darmo (wciągnie Cie) grasz dalej płacisz 1plz sms za każdy kolejny ale nie masz za to żadnych przywi-lejów (- lei w zależności od przypadku). Jeśli post nie w temacie to proszę o przeniesienie go. Pozdrawiam :D
Koszty szkoleń rosną a pensje nie - wszystko się zgadza, gracz sam powinien zdecydować które zawody zrobić i ile ich zrobić czy też może nie iść w kierunku zawodów a w kierunku innego rozwoju, nie można mieć jednego i drugiego, mając dużo zawodów znajdziesz zawsze pracę, ale będzie problem z podążeniem w innym kierunku rozwoju, mając mało zawodów albo żadnego możesz tanio zrobić szkolenia w innym kierunku, ale wtedy coś takiego jak praca w zawodzie wogóle nie będzie Cię interesowało, chyba, że pod kątem zatrudniania. Akurat tutaj ten mechanizm znakomicie się sprawdza.

Questy są do przemyślenia, ale to już jest dalekie od realizmu, niemniej być może podniesie grywalność i atrakcyjność gry.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Dwa konta - pewnie tak, ale jeżeli z jednego komputera będziecie grali to będę oczekiwał powiadomienia mnie wcześniej o takiej sytuacji.
jafarek

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

Puki co powinno się w jakiś sposób rozwiązać przeliczanie skryptów - bo nieraz trwa to prawie minutę. Ciekawe jak będzie przy 10 tys. graczy. Mam nadzieję że nie 10 min. Bo to by się średnio opłacało iść do pracy na 4 min i przeliczać 10 min.

Stvoor do czego to zależy? Wina skrypty czy serwera? Może da się to jakoś przyśpieszyć? Najlepiej jakby opóźnienia nie było lub było to max 1-2 sek.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Wina serwera glownie, skrypty postaram sie dooptymalizowac zeby dzialaly mozliwie jak najkrocej, ale neistety przeliczenie zyskow dla 1000 biznesow musi troche zajac i tutaj nawet zajebisty serwer nie pomoze.
jafarek

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

Rozumiem.

Nie znam się na tym, ale nie masz może pojęcia jak to robią w takich grach typu Ogame. Tak jest miliony graczy i jeszcze więcej skryptów.
errond

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: errond »

tam nie ma takiej zawiłośći wzorów, wszystko jest uproszczone do granic możliwości
jafarek

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

No to koniecznie coś trzeba z tym zrobić. Teraz czekałem 45sek. na zakończenie pracy.
karseo

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: karseo »

Kiedy wkoncu ta nowa edycja 5 czy dalej bo jakos cicho?Fajna gra wiec otwarcie powinno sie odbyc z pompą a brak informacji na ten temat jedynie jest wspomnienie ,ze ruszy po weekendzie majowym a tak moze dokladniej by cos napisac kiedy dokladnie
raz

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: raz »

Co z nową edycją ?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nowa edycja gry - dyskusje ogólne

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Dopiero dzisiaj odebrałem naprawionego kompa, mam masę zaległości a nałożył się na to także weekend majowy.
Nie wiem czy uda mi się uruchomić nową edycję jutro z braku czasu więc następny termin to bym przewidywał jakiś wtorek 10 maja.
No dałem ciała trochę, ale po powrocie z majówki okazało się, że mój laptop nawet nie próbuje odpalić.