Jednostki zaopatrzenia

rivek

Jednostki zaopatrzenia

Nieprzeczytany post autor: rivek »

Tak troszkę dziwne, ale mam:
5.99983/24 (jednostek zaopatrzenia :)
po zużyciu nawet jest na minusie:-0.00016/24

Swoją drogą... warzywniak... jest pracownik, +30% za niewielką konkurencje, +6% za bliskość centrum... miałem te 5.99983/24 jednostek zaopatrzenia... które de facto kosztowały ~100-110$ jedna...

przed turą miałem 1225,19$, po zakończeniu $1339.4 ;/ to chyba coś nie paca? rozumiem, że kupowanie z gry raczej sensu nie ma po tych cenach, acz zysk ~114$ przy 6 jednostkach zaopatrzenia to jest niemożliwe w żadnym stopniu :roll:

Czy coś robię nie tak...?
rivek

Re: Jednostki zaopatrzenia

Nieprzeczytany post autor: rivek »

Ok, chyba jednak działa dobrze - tylko widać ma dość spóźniony zapłon... :)
więc zostaje tylko kwestia tych dziwnych jednostek :)
rivek

Re: Jednostki zaopatrzenia

Nieprzeczytany post autor: rivek »

Wysiadam...

21;55-22;00
stan konta: 2362,04
zamawiam 5 jednostek zaopatrzenia z automatu
stan konta: 1786,09

22;00-22;05
wrzucam do warzywniaka te 5 jednostek zaopatrzenia
stan konta spadł o 40$ do 1746,09
22;05-22;06
stan konta po turze "22;05": 1841,26
22;07-22;09
stan konta z nieznanych przyczyn spada do 1494,94
>.>

22;10
nic się nie zmienia: 1494;94

mój tysiak! : P nie licząc tych wcześniejszych kilku setek... :roll:

nic innego w tym czasie nie robiłem, w komunikatach nic nie ma.
rivek

Re: Jednostki zaopatrzenia

Nieprzeczytany post autor: rivek »

Teraz zrobiłem test z tylko jedną jednostką zaopatrzenia... zysk: 19.03$. Koszt liczony jest 100$ dla j.z... nie wiem co o tym myśleć - skoro chyba 10 j.z może być na turę zjedzonych to wtedy "zysk bazowy" jest liczony jako te 110 z dodatkami? Coś tu nie paca :(

/zaprzestaje prób/
rivek

Re: Jednostki zaopatrzenia

Nieprzeczytany post autor: rivek »

Chyba jednak edycja postow by sie przydala..

Na moje oko, wyglada na to, ze marza ze wszystkimi bonusami jest wlasnie tym co otrzymuje, lecz nie jest pomyslane, aby "zwrocic" koszt zakupu j.z. - w tym wypadku zagubione 100$
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Jednostki zaopatrzenia

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Masz rację - tak właśnie było, na konto dostawało się kwotę stanowiącą zysk, a nie dostawalo się kwoty bazowej.

Co do niepełnych jednostek zaopatrzenia mają one prawo istnieć w magazynie,
tak samo jak w Warzywniaku sprzedawcy może zostać jedno nadgniłe jabłko ;)

Wynika to z faktu, ze biznes sprzedaje towary za określoną kwotę i prawie nigdy nie jest tak, że w danej kwocie zmieści się pełna ilość produktów licząc po ich cenie. Tym bardziej, ze w grze występują jednostki zaopatrzenia o dużej wartości i gdyby nie mogły być sprzedawane na części to musiałyby być sprzedawane w całości a to znowu kłóciłoby się z przypisaną do tych biznesów wartością podaży na turę.

Niemniej wartości cząstkowe powinny występować najwięcej do dwóch miejsc po przecinku i temu się jeszcze przyglądam we wskazanym przypadku.