punkty rankingowe

novril

punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: novril »

Znalazłem na forum taki schemat naliczania punktów:

100 pkt za dzialke
+ pieniadze/10 (stan konta podzielony przez 10)
+ 250 pkt za kazdy poziom
+ 150 za kazde zrobione szkolenie


Chciałbym zauważyć że punkty za szkolenia są naliczane niekorzystnie. Mając 10 000 w gotówce mam 1000 pkt w rankingu. Robiąc szkolenie owe 1000 pkt zamienia mi się w jedynie 150 pkt. Tak się traci miejsca w rankingu. Czy nie lepszym systemem było by aby punktów za szkolenie było tyle co za gotówkę, którą zapłaciliśmy za szkolenie?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Tak, jest to jakis pomysl, z pewnoscia system naliczania punktow musi zostac zrewidowany.
r0bson

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: r0bson »

Dobrze by było, gdyby punkty były naliczane na podstawie zainwestowanych pieniędzy + to co się posiada (z ewentualnym bonusem). Pytanie tylko czy jest to do zrealizowania, no i problem z owymi szkoleniami, których koszt jest zależny od levela
topik

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: topik »

a nie lepsze byłby dodanie do wyliczania punktacji pieniędzy zainwestowanych w rozwój biznesu
matzaj12

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: matzaj12 »

gdzie mogę znaleźć moje aktualne punkty rankingowe nie przekopując sie przez "Ranking graczy"?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Zmodyfikowałem sposób obliczania rankingu i obecnie wygląda to tak

100 pkt za posiadaną działkę
stan konta przestaje mieć udział w rankingu (pieniądze są narzędziem, nie celem)
20 pkt za każdy poziom gracza

ruchome punkty za szkolenia tzn

10 pkt za pierwsze szkolenie (koszt pierwszego szkolenia 100 czyli punkty = koszt szkolenia /10)
15 pkt za drugie szkolenie (koszt 150)
22.5 pkt za trzecie szkolenie itd

wraz ze wzrostem poziomu gracza koszt szkoleń spada, ale punkty liczone są wg wartości bazowej.
Automatycznie gracze dostają punkty za szkolenia, które mają od początku czyli rolnictwo i rolnictwo właściciel.
ntt1

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: ntt1 »

Takich rzeczy nie powinno się zmieniać pod koniec gry, tylko od nowej ery. Ja spadłem z 9 na 61 miejsce. Jeśli takie zmiany mają miejsce w trakcie ery to ja dziękuję za taką grę :roll: .
aaadam

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: aaadam »

Niech mnie ktoś przytuli... spadłem z 19 na 13...aaaaaa

:P
marekm

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Gracz może dostosować się do każdej reguły byle trwała od początku do końca.
W tej wersji pieniądze jako cel sam w sobie zamieniamy na/oczywiście w dalszym etapie gry/na szkolenia jako cel sam w sobie.
O ilości szkoleń i działek powinna decydować "e-conomica" a nie ranking.
Trzeba też zmienić tekst zachęcający do gry z pierwszej strony "droga do zwycięstwa.
Zagram chętnie według każdej reguły ale reguła pieniądze bez znaczenia/w ocenie umiejętności gracza/akurat w grze o takim charakterze/ ?
Nie do końca to do mnie przemawia.
karseo

Re: punkty rankingowe

Nieprzeczytany post autor: karseo »

To jest bez sensu przeciez to gra ekonomiczna w takim razie co jest wazne jak nie kasa?.Jakby ktos chcial znalezc sie wyzej w rankingu nakupilby tysiąc działek,ale po co jaki to ma sens?Coraz gorzej sie dzieje,ale niech bedzie dawno nie grałem zagram w nowej erze.Kiedy sie zaczyna jutro?