zgubione buraczki, tak pożegnalnie ;)

r0bson

zgubione buraczki, tak pożegnalnie ;)

Nieprzeczytany post autor: r0bson »

Od wczoraj coś mi nie pasowało przy pracy uprawy i magazynów, a przed chwila udało mi się wytropić przyczynę :D
Przy przekazywaniu produktów z uprawy do magazynu w ilości 99980 zostaje ona okrojona do 65535 (zapewne gdzieś to przechodzi przez unsigned shorta (zapis i odczyt w bazie??)) i w takiej ilości pojawia się w magazynie, najprawdopodobniej tyczy się to każdej ilości większej od tego 65k

Przed chwila zauważyłem jeszcze, że podobny problem jest przy wystawianiu na sprzedaż ilości większej od 65535, dzieje się coś takiego:
- zostaje wystawiona oferta z 65535, ale w magazynie pozostaje prawidłowa informacja o ilości wystawionej na sprzedaż
- przy anulowaniu tej wystawionej oferty do magazynu wraca 65535 sztuk, a pozostała reszta wisi jakby była w sprzedaży, ale nie ma jej ani w ofertach, ani też na giełdzie

I jeszcze jedno spostrzeżenie :D o 14:30 oferta, od której można skupić kapustę pokazuje wartość $0.11, a na wykresie widnieje jako $0.12 ;)




A teraz jako, że to tutaj się najwięcej sensownie udzielałem, toteż tutaj przejdę do drugiej części tematu ;)
Z racji, że gra wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, a przy tym jest cholernie wciagajaca, przez co ten wymagany czas rzeczywiście się poświęca, muszę odejść. Mam na głowie sporo roboty na uczelni, do tego zabieram się za projekt inżynierski, więc nie mogę sobie pozwolić na takie przyjemności. Zastanawiałem się nad tym już dużo wcześniej, ale że gra trzyma przy sobie czekałem i obserwowałem co się dzieje z propozycjami dotyczacymi skrócenia tego wymaganego czasu. Niestety Stvoor ma swoja wizję, której nie udało się przełamać, dlatego ja muszę ustapić ;)

Stvoorku, nie odbieraj negatywnie tego co napisałem o trzymaniu się swojej wizji. Sam dobrze wiem jakie to nieprzyjemne uczucie, gdy ktoś wytyka rzekome błędy i wpycha się ze swoimi rozwiazaniami do czegoś co się robi, a nawet jeśli zostanie to dobrze przyjęte przez innych, wiem, że i tak pozostaje taki niesmak, bo przecież "moje rozwiazanie też jest dobre". Mam z tym styczność, dlatego potrafię sobie też wyobrazić, ile pracy kosztuje zrobienie czegoś takiego, ile dziesiatek, jeśli nie setek godzin poświęciło się na wykreowanie wizji, kolejne dziesiatki godzin na stworzenie projektu, zbieranie danych i przygotowanie wzorów oraz wszystkich zależności, a do tego jeszcze implementacja w niezbyt sprzyjajacym, webowym środowisku, a co dalej, to już widać, cała faza testów... Sam przygotowuję duży projekt i mam zamiar poddać go krytyce wśród znajomych (dobry wzorzec potencjalnej grupy "klientów"), czego prawdę mówiac się obawiam, bo nie wiem jak będzie przyjęty, nie wiem jak bardzo będa chcieli pozmieniać moje założenia, ale chcę to zrobić, bo nie będę tego tworzyć dla siebie, ale dla bardzo szerokiego grona odbiorców.
Dlatego zastanów się, czy robisz ta grę po to, żebyś to Ty mógł w nia grać, a przy okazji pozwolić pobawić się innym w tej swojej "piaskownicy", czy może coś innego popycha Cię do dalszej pracy i udoskonalania swojego dzieła :)


Pewnie będę co jakiś czas wracał zobaczyć, czy gra poszła w bardziej sprzyjajacym mi kierunku :)
A więc do zobaczenia ;)



A teraz, WIELKA i REALNA PROMOCJA
Wyprzedaję cała zawartość magazynu, czyli towar o wartości $182'000, a to wszystko po najniższych możliwych cenach :!:
Od teraz: papryka, sałata, kapusta, ogórki, ryż, buraki cukrowe, wódka i ryby (to ostatnie o wartości $112k) zaczynam wystawiać na giełdę !
Jutro wieczorem pojawi się jeszcze 13000 sztuk cukru i 900 sztuk wódki, także po najniższych cenach :) (uruchomię przetwórnie dopiero jutro, bo teraz nie mam energii xD )

Taki bonus, dla tych co zagladaja na forum :D
karseo

Re: zgubione buraczki, tak pożegnalnie ;)

Nieprzeczytany post autor: karseo »

to prawda gra wciąga nie będę sie rozpisywał wiec krótko zycze Ci powodzenia mam nadzieje,ze powrócisz jak zacznie sie nowa edycja
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: zgubione buraczki, tak pożegnalnie ;)

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Zmieniłem wszystkie rodzaje pól w bazach danych, problemy w opisanym zakresie nie powinny już występować.

Wykres sprawdzilem, powinno byc OK, ale nie jest :D bede sie temu przyglądał

Wizja się ciągle klaruje, wiem także, że niektóre zmiany pomimo, iż mają sens w obecnym kontekście nie będą miały sensu po zmianach, które planuje wprowadzić, a o których nie wiecie - stąd też nie zawsze przychylam się do różnych propozycji, ale z pewnością wszystkie czytam z uwagą. Dziękuje za miłe słowa, konstruktywnej krytyki się nie boję :)

Pozdrawiam Cię serdecznie r0bson, zrobiłeś tutaj kawał dobrej roboty, a Twoje cenne uwagi wiele wniosły do gry.
Powodzenia życzę w Twoim projekcie, po sposobie myślenia stwierdzam, że będzie to dobra rzecz :)

A tutaj zawsze będzie dla Ciebie miejsce ;)

Do zobaczenia, może w nowej edycji :)
r0bson

Re: zgubione buraczki, tak pożegnalnie ;)

Nieprzeczytany post autor: r0bson »

Dzięki za miłe słowa, a teraz dalszy ciag obiecanej promocji :)
Wszystkie pozostałe produkty zostaja poddane poprawce ceny oraz na rynek zostanie wydane 22'000 sztuk cukru i prawie 1'700 sztuk wódki, a ogólnie towar o wartości ponad $207'000 (Stvoor: tu poprawka do odpowiedzi dotyczacej magazynu, gdzie napisałem 200k ;) ), rzecz jasna najtaniej jak się da. Enjoy!