opłacalność działalnośći

ziober88

opłacalność działalnośći

Nieprzeczytany post autor: ziober88 »

siemanko!!
jestem nowym graczem i nie za bardzo ogarniam prowadzenie pewnych biznesów.
Przykładowo, mam pole pszenicy, prosta sprawa, teraz ceny pracowników są bardzo niskie ale... mimo to nie widze tutaj zysku. Może ktoś mi powiedzieć gdzie jest zarobek?

zatrudniam 3 pracowników po 65 każdy (wcześniej kosztował do 130$) co daje
195
do tego dochodzi koszt utrzymania działki (ok 2*5$ dziennie)
oczywiście trzeba nawieźć glebę, opryskać pole, itp itd co generuje koszt od 45 do 90$ na te 4 godziny na które zatrudniam ludzi.
pszenicę można sprzedać za 0.11$ od ręki, a za 0.13 jeśli mamy czas zeby poczekać chodz idzie to jak krew z nosa, ale załóżmy że sprzedajemy po 0.13, średnia wielkośc zbiorów przy 100% + dodatkowy % za doświadczenie zawodowe to w moim przypadku jakies 500 sztuk.
i teraz rachunek
195+5+90=290 takie są koszty a zyski?:
4 zbiory po 500 sztuk 4*(500*0.13)=260

moj wniosek jest prosty, to jest strata! prosze o jakieś wyjaśnienie, jak wspomniałem jestem nowym graczem i może czegoś nie biorę pod uwagę.
ziober88

Re: opłacalność działalnośći

Nieprzeczytany post autor: ziober88 »

dodam jeszcze że przez 4 godziny chyba nie da się 4 razy zasiać i zebrać na 100%... tylko 3 razy, ale tu też moge być niedoinformowany. Także prosze Was ;-) powiedzcie gdzie jest zysk,
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: opłacalność działalnośći

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Przestań uprawiać pszenicę i zajmij się czym innym, bo w Twoim przypadku nie opłaca Ci się jej uprawiać.
Albo znajdź coś gdzie wykorzystasz tanią pszenicę i skorzystaj na tym ze jej ceny są tak niskie
jafarek

Re: opłacalność działalnośći

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

Z samej pszenicy pewnie nie przeżyjesz. Ale potrzebujesz jej do hodowli zwierząt. A na nich już mam sporo zysku.
Ja np. prowadzą smażalnie ryb - ryby jedzą pszenicę. Zysk ostateczny jest widoczny po zrobieniu bilansu.

Stvoor wróciłeś ! :)
ziober88

Re: opłacalność działalnośći

Nieprzeczytany post autor: ziober88 »

rozumiem, czyli tak jak w rzeczywistości ;-) rolnik z samą pszenicą gó**no zarobi :D
ok, jestem swieżutki, troche zle rozwinalem szkolenia ale juz to naprawiam, chociaz, szkolilem sie ze wzgledu na prace zawodową i niezle na tym wyszedłem jak do tej pory, teraz trzeba sie rozwijać jakby w jednej branży, czyli na poczatek branża spożywczo-rolnicza ;-)
dzieki za odpowiedz.
ważne że obliczenia zrobilem mniej wiecej dobrze, co znaczy ze jakoś rozumiem mniej wiecej zasady dzialania tej gry.


Ostatnio przesunięty w górę 28 kwietnia 2011, o 00:37 przez: Anonymous.