Jakie są przeliczniki w przetwórniach?

jafarek

Jakie są przeliczniki w przetwórniach?

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

Stvoor jakie są przeliczniki w poszczególnych przetwórniach?

Chcę policzyć dokładnie co bardziej mi się opłaca - utrzymywać działkę z cytrynami, jabłkami i pomarańczami czy po prostu kupić je na targu.

W którymś temacie wspominałeś że nie zawsze np. z 1 jabłka, 1 pomarańczy, 1 cytryny wyjdzie nam jeden napój.
Więc moje pytanie jest: ile? Dokładnie.
Chce policzyć dokładnie co do $0,01 a wydaje mi się że w tym momencie jest to po prostu niemożliwe.

Przykładowo w rozlewni wartość produkcji na turę wynosi $101. Tylko jak to ma się do ilości sztuk.

Dlaczego wartość firm nie jest wyrażana w ilość szt. tylko w $?
Jeśli mam firmę która produkuje krzesła to wiem ile mogę wyprodukować z jednego drzewa. W przybliżeniu wiem ile one są wartę - ale to jest atrybut zmienny.
jafarek

Re: Jakie są przeliczniki w przetwórniach?

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

Jeszcze jedna prośba. Możesz zamieścić na forum wszystkie wzory jakie obowiązują w grze? Chciałbym zrobić uniwersalny kalkulator do gry.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Jakie są przeliczniki w przetwórniach?

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

To jest tak:

sprzedaż:
bierzesz lewą stronę z asortymentów biznesów
sumujesz wartość po cenie równowagi uwzględniając ilość
dzielisz wartość podaży danego biznesu przez tę sumę i otrzymujesz ile jednostek schodzi na turę.
wartość na podniesiona o marżę danego biznesu zasila Twoje konto.

produkcja:
bierzesz lewą stronę z produktów/półproduktów przetwórni
sumujesz wartość po cenie równowagi uwzględniając ilość
dzielisz wartość produkcji przez tę sumę i otrzymujesz ile jednostek schodzi na turę.
to samo robisz z prawą stroną tyle, że tam kwota = wartosc produkcji +25% i otrzymujesz ilość produktów na turę