Rozmowy o wszystkim

krisstr

Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: krisstr »

Po pierwsze chciałbym zapytać jakim typem działalności zajmujecie się na dzień dzisiejszy ;p ja w związku z późniejszym startem i tym że niezbyt ogarniam tą grę jeszcze, dopiero wchodzę w sadownictwo, stwierdziłem że "pyr" nie opłaca się uprawiać ;p cena spadła kosmicznie.
topik

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: topik »

aktualnie rolnik, ale będę próbował podziałać w handlu (jak ostatnim razem)

ale coś dożo na razie wskazuje, że również działalność usługowa będzie miała wzięcie (przynajmniej na początku), ale jak się gra rozkręci może nie być aż tak różowo
krisstr

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: krisstr »

handel? czyli praktycznie, kupno/szprzedaż tak? nie musisz mieć do tego jakiś specjalnych budynków?
topik

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: topik »

szkolenie jest nazwane gastronomia i handel
poul12

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: poul12 »

W poprzedniej edycja baaardzo opłacalnym interesem były zakłady tłuszczowe, tanie półfabrykaty, niesamowicie drogi tłuszcz, zysk w granicach 350 %. Według statystyk oprócz mnie tylko jedna osoba się tym jeszcze zajmowała, ale miała tylko jeden zakład, a ja 4. Nabiłem kupę kasy, ale im coraz dłużej działałem, cena tłuszczu zaczęła tragicznie iść w dół, może z tydzień i zysk już był mało opłacalny, co by było gdyby połowa osób się tym zajęła, góra jeden dzień było by to opłacalne. Zobaczymy co tym razem będzie złotym interesem.
topik

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: topik »

ja przez pewien czas byłem jedynym posiadaczem warzywniaka i oprócz tego produkowałem prawie wszystkie produkty do niego, co również pozwoliło mi na zakończenie poprzedniej edycji w TOP3-5
krisstr

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: krisstr »

faktycznie, pewnie zaraz ceny jabłek cytryn i pomarańczy też masakrycznie spadną, a podniosą się trochę ziemniaki i pszenica, grunt to mieć dobry biznesplan ;P
poul12

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: poul12 »

No właśnie nie bardzo, przynajmniej co do ziemniaków, w poprzedniej edycji jak spadły to na dobre, cały czas pszenica na poziomie -80%, podobnie było z ziemniakami. Moim zdaniem to i tak było za mało czasu żeby to się odpowiednio zmieniło, no i przede wszystkim za mało osób grało.
aina78

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: aina78 »

ja w ostatniej edycji w ostatniej fazie wychodzilam dobrze na pracy zawodowej, maialam zrobiony kurs lekarza, wykladowcy, budowlanca i wetryniarz oraz kurs gdzie mozna bylo pracowac na dwoch etatach, troche dziwna kombinacja ale to dawalo spory dochod bo z dzialalnosci gospodarczej byly marne zyski,
zobaczym w tej edycji, zbieram na wykupienie dzialki i postawienie jakiejs dzialnosci...
krisstr

Re: Rozmowy o wszystkim

Nieprzeczytany post autor: krisstr »

mam pytanko czy można zacząć 2 szkolenia jednocześnie? jest to możliwe? są jakieś dodatkowe opłaty? proszę o wyjaśnienie :)