Sens wprowadzania zarządcy biznesu - przemyślenia

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Sens wprowadzania zarządcy biznesu - przemyślenia

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Ostatnio zacząłem pracować nad wprowadzeniem funkcji zarządcy biznesu jednak im dłużej się tym zajmowałem tym większe miałem wątpliwości czy to jest w ogóle dobry kierunek. W końcu doszedłem do wniosku, że zarządca nie ma sensu. Dlaczego?

Załóżmy iż każdy rodzaj biznesu będzie mógł mieć zarządcę, który będzie za nas robił całą potrzebną robotę. Ale nawet gdyby tak było to i tak takiego zarządce można by zatrudnić na max 8-12 godzin. Przecież nie mogłoby być tak, że ktoś zatrudnia zarządce w swoich biznesach i jedzie sobie na 2 tygodnie na wakacje, a kiedy wraca ma na koncie 10mln$. Idąc tym tokiem myślenia skoro zarządcę można by zatrudnić na te 8-12 godzin doszedłem do wniosku, że dokładnie to samo można osiągnąć poprzez odpowiednią rozbudowę magazynów poszczególnych biznesów.

Produkcja/handel/hodowla

Odpowiednio wysoko rozbudowane magazyny pozwalają na odbieranie produktów i dostarczanie półproduktów tylko raz na kilka godzin.

Rolnictwo/sadownictwo

Odpowiednio wysoko rozbudowane poziomy upraw pozwalają na zbieranie plonów raz na kilka godzin
Więcej tutaj http://e-conomica.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=738

Usługi

Nawet z odpowiednim szkoleniem pracowników można zatrudnić na max 2h45min, ale wprowadzenie kolejnego specjalistycznego szkolenia
mogłoby wydłużyć ten czas w taki sposób, że pracowników trzeba by zatrudniać nie raz na 2h45min, ale np raz na 5h30min.


Odpowiednia rozbudowa biznesów pozwala na doprowadzenie do sytuacji, gdzie gracz może usiąść na pół godziny rano i na pół godziny wieczorkiem
zeby wszystko ogarnąć i zarządca nie jest do tego potrzebny. W związku z tym dochodzę do wniosku, że wprowadzanie funkcji zarządcy biznesu mija się w celem ponieważ cel ten jest osiągalny już teraz poprzez odpowiednią rozbudowę biznesów.