Brak doświadczenia z biznesów

karseo

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: karseo »

Licznik doświadczenia mi się cofnął o 20% jak posiedziałem w szpitalu
karseo

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: karseo »

za owce powinno byc wiecej doswiadczenia bo produkuja 12 tur welne
karseo

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: karseo »

wlasnie dostalem za owce wiecej doswiiadczenia wiec chyba jest wporządku.Sory za to moje gledzenie ,ale jestemy tu po to zeby jak najwiecej bledow wylapac
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Spieszylem sie piszac tamtego posta wiec postaram sie teraz dodac pare szczegolow:

Sa biznesy z cyklem 12t (uprawy, owce) oraz 1t (dawanie mleka, jajek, przetworstwo, sprzedaz, uslugi). Biznesy z cyklem 12t daja raz na 12 tur 12% doswiadczenia, zas biznesy z cyklem 1t daja co ture 1% doswiadczenia, w sumie wychodzi na to samo.

Na to, czy dostaniemy max doswiadczenia ma wplyw ilosc pracownikow, jakosc gleby, szkodniki/chorowitosc hodowli itp, gdy zbierzemy max plonow z danego biznesu dostajemy te 12%, w przeciwnym razie proporcjonalnie mniej.

Oprocz tego na ilosc doswiadczenia ma wplyw poziom naszego zdrowia oraz nasz POZIOM GRACZA wg formuly

przyrost doswiadczenia = przyrost doswiadczenia * zdrowie/100 * (100-level)/100

Oznacza to, ze 12% z poprzedniego przykladu jest dla nas nieosiagalne ;) bo nawet przy zdrowiu 100% i 1 levelu gracza te 12% bedziemy mnozyli przez 0.99.
Oczywiscie im wyzszy level tym mniej doswiadczenia otrzymamy za poszczegolne aktywnosci.

Teraz kwestia czy dziala to jak powinno. Mam nadzieje chociaz tutaj czekam na odzew graczy. Dodam jeszcze, ze wspomniany max doswiadczenia ktore mozemy dostac moze byc PODWYZSZONE dzieki bonusom czyli przy zebraniu 100% plonow (gleba 100%, szkodniki 0%, full pracownikow itd) zamiast 12% mozemy dostac 12% *1.25 gdy bedziemy mieli szkolenie dzieki ktoremu nasze plony sa wieksze o 25% (rolnictwo/specjalista).
karseo

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: karseo »

nie mam zadnego doswiadczenia z mleczarni a prosperuje dobrze sa polprodukty i full pracownikow
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Widze jedna mleczarnie dzialajaca:

zdrowiemnoznik: 1
poziommnoznik: 0.54
workersmnoznik: 1
xp: 0.67%

dostajesz za nia 0.67 procenta/ture
karseo

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: karseo »

z poziomu czwartego hodowli powinno byc 4 doswiadczenia a jest 3
karseo

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: karseo »

z uniwersytetu nie ma doswiadczenia
karseo

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: karseo »

sry juz chyba jest doswiadczenie z uniwersytetu ale z hodowli na 4 poziomie powinno byc 4
karseo

Re: Brak doświadczenia z biznesów

Nieprzeczytany post autor: karseo »

a jednak nie ma z uniwersytetu prosze to sprawdzić