Nagrody w nowej edycji

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Wszyscy pewnie są ciekawi czy w nowej edycji pojawią się nagrody, chciałbym rozpocząć dyskusję na ten temat.

Oczywiście z perspektywy graczy byłoby super, gdyby były nagrody. Jednak jak już kiedyś wspominałem kasę na nagrody w dotychczasowych edycjach (kilkaset zł na edycję) wykładałem z własnej kieszeni i zwyczajnie mnie nie stać, żeby robić tak nadal. Niestety reklamy przynoszą raczej symboliczne pieniążki i w żadnym stopniu nie pokrywają kosztów nagród, o kosztach serwera czy mojej pracy nad grą nawet nie wspominam ;) bo to w jakimś stopniu dla mnie przyjemność i rodzaj hobby ;)

Widzę tylko jedną możliwość poza wprowadzeniem edycji bez nagród. Zastanawiam się nad wprowadzeniem jakiejś formy zrzutki na nagrody w postaci drobnej opłaty dla osób, które chcą rywalizować o nagrody z założeniem, że jeżeli wpływy będą większe kasa ta pójdzie w całości na kolejne nagrody. Jeżeli ewentualna górka byłaby odpowiednio duża albo nagrody byłyby atrakcyjniejsze, albo byłoby ich więcej w kolejnej edycji. Oczywiście osoby, które w ten sposób dorzuciłyby się do zrzutki, otrzymałyby jakieś dodatkowe bonusy w grze, a to co mi przychodzi na myśl to np PODWOJONY LIMIT ENERGII. Limit ten wynosi na 1 poziomie gracza 5 punktów, a energia odnawia się z prędkością 1 punkt/5 minut. Dla osób, które się dorzucą limit ten wzrósłby do 10 pkt na 1 poziomie gracza i rósłby o 4 pkt wraz z każdym kolejnym poziomem (a nie 2 jak jest w tej chwili). Tempo przyrostu energii by się nie zmieniło (chociaż to też jest do przemyślenia), ale wyższy limit pozwoliłby graczom na kumulację energii przy braku aktywności np w godzinach nocnych. Po osiągnięciu odpowiednio wysokiego poziomu gracza ten rodzaj konta premium nie będzie już potrzebny graczom, których limity wynikające z poziomu i tak będą z natury rzeczy wysokie. Oprócz tego mógłbym zaproponować brak reklam na stronie jako mały bonus dodatkowy dla graczy, którzy wezmą udział w kweście ;)
donaldduck

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: donaldduck »

Sami dżentelmeni na tym forum, którzy w myśl zasady że o pieniądzach się nie mówi, po prostu milczą. Więc ja jako pierwszy wypowiem się w tym temacie. Moim zdaniem można wprowadzić opłatę dla tych którzy chcą walczyć o nagrody, ale bez jakiegokolwiek faworyzowania ich, bo było by to nie fair w stosunku do innych graczy i po pewnym czasie zostali by sami na placu gry. Można by ich nicki oznaczyć innym kolorem np.
Można też wprowadzić opłaty dla wszystkich, ale wtedy graczy by nie było tylu co teraz. Ja jestem za tym, aby gra była bez nagród, bez limitu czasowego, aby mogła być dalej rozwijana. Chociaż te ostanie zmiany są bez sensowne, gdyż pracę tzw. asystentów powinni wykonywać pracownicy zatrudnieni w polu, czy hodowli. Ale zagalopowałem się i zaczynam odchodzić od meritum. Jestem za grą bez nagród. :roll:
kubsonb1

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: kubsonb1 »

Ja myślę, że nagrody są bardzo dobrym pomysłem i nadal powinny się w tej grze znajdować :D

To one przyciągają dużo ilość graczy. Zrzutka mogłaby być dobra, ale nie wiadomo ile osób chciałoby wyłożyć pieniądze. Może jakaś ankieta albo coś rozwiąże ten problem? :D
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Moim zdaniem można wprowadzić opłatę dla tych którzy chcą walczyć o nagrody, ale bez jakiegokolwiek faworyzowania ich, bo było by to nie fair w stosunku do innych graczy i po pewnym czasie zostali by sami na placu gry.
Tak samo nie fair byłoby, gdyby gracze, którzy się dorzucili, nie otrzymali w związku z tym żadnych bonusów, a gracze, którzy się nie dorzucili zwyczajnie przegonili ich w rankingu i zgarnęli nagrody :/

Nie chcę wprowadzać opłat dla wszystkich i to z całą pewnością nigdy się nie stanie, nie chcę także ograniczać w jakikolwiek sposób np tempa przyrostu energii graczom, którzy grają dla zabawy więc dla nich zasady powinny być takie same jak do tej pory, stąd propozycja bonusów dla chętnych, aby jednak mieli trochę lepiej i łatwiej co poniekąd uważam za uczciwe.

Zgadzam się z kubsonem, że jednak nagrody przyciągają nowych graczy.

Nie wiem ile osób wysupłałoby jakieś drobne, ale w takiej sytuacji mogę wyłożyć kasę na nagrody z nadzieją, że chociaż w większej części mi się zwróci ;) Myślę, że jakieś 5 zł/miesiąc byłoby OK, nie są to jakieś duże pieniądze, które obciążyłyby kogokolwiek budżet, a jednak ziarnko do ziarnka... i będą nagrody.

Staram się uczciwie sprawę postawić, żeby nikt się na mnie nie obraził, bo jednak swoje argumenty
przedstawiłem i wydaje mi się, że każdy próbując postawić się w mojej sytuacji w pełni je zrozumie.
donaldduck

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: donaldduck »

[quote="stvoor"]Tak samo nie fair byłoby, gdyby gracze, którzy się dorzucili, nie otrzymali w związku z tym żadnych bonusów, a gracze, którzy się nie dorzucili zwyczajnie przegonili ich w rankingu i zgarnęli nagrody.
Być może zostałem źle zrozumiany, ale chodziło mi o to, by walczyli o zwycięstwo wszyscy na jednakowych zasadach, ale nagrody otrzymali tylko ci uprawnieni co dali na to kasę. A gdyby jeszcze nie było wiadomo kto jest kto, było by jeszcze ciekawiej. Ale to jest tylko moje skromne zdanie, natomiast ciekawi mnie zdanie dagi w tej kwestii, która jest nie kwestionowaną królową tej gry. Daga z pewnością nie gra dla nagrody, ale na pewno jeśli trzeba wyłoży każde pieniądze aby tylko grać, gdyż tej grze poświęciła część swojego życia, gdyż to jest jej pasją, którą można porównać tylko z powołaniem. Powodzenia w nowej edycji daga.
kubsonb1

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: kubsonb1 »

A kiedy rozpocznie się nowa edycja i wyzerują się wszystkie rankingi? :D
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

... chodziło mi o to, by walczyli o zwycięstwo wszyscy na jednakowych zasadach, ale nagrody otrzymali tylko ci uprawnieni co dali na to kasę.
To by wymagało, aby gracze, którzy chcą walczyć o nagrody zrzucali się przed rozpoczęciem edycji i przez cały okres trwania edycji nikt do tej grupy nie mógłby dołączyć. W ciemno można stwierdzić, że takie osoby będzie można policzyć na palcach jednej ręki. A gdyby do zrzutki można by dołączyć w każdym momencie to nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś prowadzący w rankingu ostatniego dnia edycji będąc pewien zwycięstwa dorzuca 5 zł do puli i zgarnia tablet. Generalnie prowadziłoby to do patologii. Z wiadomych względów rywalizujący o nagrody będą starali się bardziej więc bonus dla nich niewiele zmieni, bo wszyscy rywalizujący o nagrody go będą mieli, a nie doprowadzi to do wspomnianej sytuacji.
A kiedy rozpocznie się nowa edycja i wyzerują się wszystkie rankingi?
Raczej nie wyrobię się do pojutrza :( Wydaje mi się więc, że przyszły tydzień to realna data na 97%.
mpknap

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: mpknap »

Ja tam mam odłożone 10 zł.........dla dagi pewnie ;) , chyba że woli goździka.


tak na poważnie, chyba nie powinniśmy zapominać o twórcach, im też się coś należy.My się bawimy oni dla nas pracują.
onimusza

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: onimusza »

Gdyby każdy wpłacił 5zł to zobaczcie ile kasy było .Jest ponad 6000 graczy, przyjmując że, choćby 1000 wpłaciło to na nagrody byłoby 5000zł ,1/3 mogłaby pójść na utrzymanie serwera , druga 1/3 dla stwuców,1/3 na nagrody to ok.1667zł. Jak dla mnie to sporo nagród można by było zorganizować.
Ja nie jestem zwolennikiem tak zwanych kont "premium" chyba że oddzielny serwer dla graczy premium, według mnie nie fair byłoby gdyby ktoś miał bonusy za to ,że wpłacił pieniądze a wpłata jest , nie obowiązkowa. Faktycznie nagrody przyciągają ale dajmy wszystkim szanse, 5zł to nie dużo na 1 edycje,(pisze o 1 edycji, która trwa przez jakiś czas, powiedzmy ,że 3 miesiące).Jak dla mnie powinna byc możliwość wsparcia tej gry (ja uwielbiam ta grę, chociaż stoorca nie zawsze był obecny :P,i nie dociągnięć:P, gra ma ma potencjał,można nawet powiedzieć ,że to gra edukacyjna),w jaki kolwiek sposób.Tylko pytanie w jakiej formie SMS czy przelew?
someone1989

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: someone1989 »

Ja jestem za takim rozwiązaniem

- Wprowadzenie edycji kwartalnych czyli 3 pełne mc grania od 1 dnia do ostatniego . W ten sposób długo się nie będzie czekać na nagrodę . Ewentualnie gra może trwać dłużej ale nagradzani byśmy byli kwartalnie .

- Każdy kto chcę grać o nagrody, traktuje grę poważnie etc najpóźniej w dniu startu wpłaca 10 zł .

- Nie ma żadnych dodatków dla nich oprócz tego że tylko oni będą brani pod uwagę przy nagradzaniu . Nie ważne że np ktoś w rankingu jest 10 jeżeli ci wyżej nie składali się to są pomijani . Grają tylko dla zabawy .

- Przy wpłaceniu przez 10 % graczy ( ktoś mówił że gra ma 6 tys graczy ) daje to kwotę ok 6tyś .

- Kwotę tę admin wpłacałby na lokatę . Oprocentowana na 6 % przez kwartał da ok 90 zł . Myślę że taka kwota pozwoli będąc odkładana przez każdy kwartał opłacić serwer i domenę a więc odpadłby chociaż częściowo koszty dla twórcy . Dodatkowo są też reklamy więc myślę że to pokryje w całości koszty .

- Dodatkowo można by wprowadzić takie opcje jak mówiłeś podwojenie energii etc w formie usług dodatkowo płatnych . Kto chce w ten sposób mógłby zwiększyć swoje szanse o nagrodę a gracze którzy nie grają o nagrody po prostu miejsce w rankingu . W ten sposób dodatkowo zwiększy się pula na nagrody .

Dzielenie puli można było by zrobić w ten sposób ( np dla kwoty 6 tys ) :
1 miejsce 15 % z puli (900 zł)
2 miejsce 10 % z puli (600 zł)
3 miejsce 5 % z puli (300 zł)
pozostałą kwotę 4200 dzieliło by się np na pozostałych graczy do jakiegoś tam miejsca tak samo np dla osób 4-25 dawało by to ok 190 zł

Myślę że w ten sposób było by dużo osób nagrodzonych i dość dobrze ;) Nagrody w postaci nagród rzeczowych albo wypłat kasy to do przegadania .

Oczywiście dla kwot mniejszych / większych kalkulacje się zmienią . Kwota też do obgadania . Dla mnie 10 zł na 3 mc to nie wiele może być więcej .

Dużo właściwie zależy od osób chętnych i kwoty . Nie wiem czy te 6 tys graczy to są aktywni czy wszyscy natomiast 10 % z nich myślę że to realna liczba .

Biorąc różne portale które prowadziłem/prowadzę średnia osób które korzystają z usług premium czy dotacje dają to właśnie się waha na poziomie 10 - 15 % ogółu użytkowników .

To natomiast jest gra, byłby nagrody więc myślę że nawet większy % może być