Nagrody w nowej edycji

wobbly

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: wobbly »

stvoor pisze:Przeczytaj cały ten wątek i konkluzje w nim zawarte

A w kwestii zaczynania od nowa zajrzyj tutaj viewtopic.php?f=1&t=823
zadnych nowych serwerow nie ma sensu otwierac bo to pachnie maksymalna komercha i kasa
nagroda jest utrzymanie sie w top 25
o innych nagradach nic mi nie wiadomo
wyzerowanie kont nie ma sensu
nie chcialo by mi sie od nowa zaczynac
dz
pozdrawiam
gra i pomysl na gre tylko zasluguje na nagrode pieniezna
ale to nie moja sprawa nie znam sie na kasie
moze troche tylko....
wobbly

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: wobbly »

tak swoja droga raz sie zrzuce dla draki
1 sms wysle na gre 11 z hakiem czy cos jedna paczka fajek mniej pewnie wyjdzie mi to na zdrowie
zamierzam zostac w grze...
pozdrawiam
wobbly

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: wobbly »

to sa pieniadze na utrzymanie serwera
badz jego szybsze chodzenie
nie na nagrody
dz
pozdrawiam
wobbly

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: wobbly »

skomercjalizowac mozna na inne serwery owszem
np. angielskie czy amerykanskie
trzeba tylko przetlumaczyc na jezyk angielski
its no problem
tam sa pieniadze....
wobbly

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: wobbly »

zreszta
tak czy siak wszystko kreci sie wokol j.angielskiego
nie mowiac o juz samym programowaniu....
molas3000

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

Nie czytałem całego wątku ale:

1. Coraz mniej nagród

2. Ten tablet z No.1 mógłby mieć wbudowany modem na kartę sim ;)

3. wobbly to straszny spamer :D
molas3000

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: molas3000 »

stvoor pisze: ....
(kilkaset zł na edycję) wykładałem z własnej kieszeni i zwyczajnie mnie nie stać, żeby robić tak nadal.
....

Zastanawiam się nad wprowadzeniem jakiejś formy zrzutki na nagrody w postaci drobnej opłaty dla osób, które chcą rywalizować o nagrody z założeniem, że jeżeli wpływy będą większe kasa ta pójdzie w całości na kolejne nagrody. Jeżeli ewentualna górka byłaby odpowiednio duża albo nagrody byłyby atrakcyjniejsze, albo byłoby ich więcej w kolejnej edycji. Oczywiście osoby, które w ten sposób dorzuciłyby się do zrzutki, otrzymałyby jakieś dodatkowe bonusy w grze, a to co mi przychodzi na myśl to np PODWOJONY LIMIT ENERGII.
....
Można by minimalnie podnieść opłaty za premium.

Tu autorowi proponuje wejść na jakikolwiek serwer travian.pl i wystarczy że zagra samouczka i zobaczy jak niemiecka firma robi hajs na grze. Potem może skasować konto. Samouczek motywuje do kupowania złotych monet które dają profity. Choć w przypadku gry ekonomicznej było by to trochę nie fair tym bardziej że założenie jest takie że każdy ma równe szanse. (chociaż w travianie tak na prawdę liderują ludzie co mają kasę ale to inny aspekt - albo skupiamy się na własnym portfelu albo na portfelu gracza). Z drugiej strony e-conomica nie jest tak popularna jak travian więc nie zachęci się ludzi do gry tym że mają za nią płacić. W trawianie są wyjadacze co potrafią 400 zł na miesiąc w grę wpakować. Znam kilku takich. Tylko że travian to swojego rodzaju społeczność i ludzie znają się z widzenia i faworyzują ze sobą. Są osoby co ze sobą pracują a walczą przeciwko sobie.....


Co do popularności gry może warto było by zainwestować w jakąś mini kampanie reklamową ;)
onimusza pisze:Gdyby każdy wpłacił 5zł to zobaczcie ile kasy było .Jest ponad 6000 graczy, przyjmując że, choćby 1000 wpłaciło to na nagrody byłoby 5000zł ,1/3 mogłaby pójść na utrzymanie serwera , druga 1/3 dla stwuców,1/3 na nagrody to ok.1667zł. Jak dla mnie to sporo nagród można by było zorganizować.
.....

Tu niestety już kiedyś zauważyłem że liczba graczy to liczba zarejestrowanych graczy a nie koniecznie grających.. Więc sporo z nich odpada... Nie zgłaszałem tego bo nie był to dla mnie istotny błąd. W tym momencie przeblądająć ranking gracza mamy 77 pozycji więc bez rewelacji.


someone1989 pisze:Ja jestem za takim rozwiązaniem

- Wprowadzenie edycji kwartalnych czyli 3 pełne mc grania od 1 dnia do ostatniego . W ten sposób długo się nie będzie czekać na nagrodę . Ewentualnie gra może trwać dłużej ale nagradzani byśmy byli kwartalnie .

- Każdy kto chcę grać o nagrody, traktuje grę poważnie etc najpóźniej w dniu startu wpłaca 10 zł .

......
Krótsze edycje pewnie by zaczęciły większe grono ludzi do gry ale trzeba by przyśpieszyć tępo gry.

Ogranczenie wygranych tylko do tych co w pierwszym dniu wpłacili kasę będzie z automatu zniechęcać nowicjuszy co zaczęli grać np miesiąc po starcie serwera. Zniechęta dla nowych i tworzenie zamkniętego grona w grze z czasem coraz mniej graczy przez różne sytuacje życiowe więc w końcu upadek e-conomica.
mpknap pisze:6000 osób
500 aktywnych
50 zaplaci.

bank oszaleje
6000 zarejestrowanych
77 w grze
7 zapłaci

stvoor oszaleje.
euzin pisze: ....

Ciekawe czy tak naprawdę wszyscy graja dlatego bo są nagrody?? Może by tak ankietę wśród graczy zrobić.
Ja gram grałem dla przyjemności
Na początku grałem dla przyjemności gra warta uwagi żeby poznać mechanikę ekonomi i rynku. W poprzedniej edycji grałem dla rywalizacji nie koniecznie dla nagrody ;) bo w czasie poświęconym na grę mógłbym zarobić tyle że kupił bym kilka nagród głównych ;) ale zniechęta przyszła przez dredziora co znalazł pewną lukę w grze. i nie dało się go dogonić w żaden sposób i wywindował ceny złota. Zresztą mechanika tworzenia spółki przy tamtejszych parametrach związanych z energią były takie że moją ostatnią spółkę którą stworzyłem od "0" tworzyłem 3 tygodnie (kasa była ale tyle czasu było potrzeba). Taka monotonia zniechęca. tym bardziej że nagrody zostały rozdane i pozycje na podium nie zmieniały się od dłuższego czasu i nie było na to szans.
stvoor pisze:Więc nadal możesz grać dla przyjemności.
Dla Ciebie zasady pozostają bez zmian.

Dyskusja trwała od kilku dni, każdy mógł się wypowiedzieć.
Dokładnie ;) można grać dla przyjemności. Gra jest o tyle fajna że na początku trzeba się trochę spinać żeby w odpowiednim momencie zebrać plony. Ale jak zainwestujemy w automatykę to taka gra do poklikania z nudy w drodze do pracy i z pracy jak ktoś nie ma za dużo czasu ;) (już wspominałem grę travian tam potrzeba dużo więcej czasu bo tam trzeba pilnować wojska żeby ktoś nie zaatakował i takie tam.......
goldman pisze:No spoko ;)
A w tej edycji będziesz sprawdzał w miarę na bieżąco wszystko ?
Czy możemy się spodziewać że Cie nie będzie kilka dni czy tygodni ? ;>
OOOoooo przeoczyłem jakąś krótką edycję :P
wobbly pisze: .....

nie chcialo by mi sie od nowa zaczynac

.....
To największa frajda męczyć się na początku ;) później jak koło puści się w ruch to idzie samo ;)



Ok było by tyle mojego spamowania ;) może pewne rzeczy uświadomiłem ;)
agneska

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: agneska »

Optuję jednak za darmową grą. Moją małą sugestią jest, żeby wprowadzić też grę w języku angielskim. Przyciągnęłoby to nowych graczy z innych krajów
dredzior

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: dredzior »

Molas to uwazaj zebym znow luki jakiejs nie znalazl :) A uwierz mi ze szukam :) Legalnej oczywiscie (nie buga) :D Zaczalem z miesiecznym opoznieniem wiec zobaczymy jak to bedzie :)
bilans

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: bilans »

Nagrodą samą w sobie jest wygrana :)