Nagrody w nowej edycji

stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Przerabiałem już kiedyś dobrowolne datki na serwis/serwer, znajomi prowadzący różne strony także i wniosek jest taki, że w polskich warunkach to nie funkcjonuje, a ilość osób realizujących takie drobne nawet datki mieściła się w okolicy błędu statystycznego.

Ustaliliśmy już, że nagrody są dobre, bo przyciągają nowych graczy (plus dla mnie, bo dopinguje mnie to do dalszego rozwoju gry)
i skłaniają już grających do większej aktywności, bo Ci rywalizują o nagrody. Ale jak pisałem nie stać mnie na wyłożenie na nagrody
kilkuset zł z własnej kieszeni :/

Nie zgadzam się z tezą, żeby do rywalizacji o nagrody można było przystąpić tylko przed startem edycji, bo będzie to demotywujące dla nowych graczy, którzy wejdą, pograją chwilę, stwierdzą, że gra nawet jest fajna, ale na nagrody nie mają szans więc stwierdzą, że dołączą od nowej edycji ... i już nigdy nie wrócą. Tak samo aktywni gracze, którzy np są na urlopie, wrócą 3 dni po rozpoczęciu edycji i chociaż chcieliby grać o nagrody nie będą mieli takiej szansy. Piszecie, że graczy będzie więcej gdy nowa edycja wystartuje - z pewnością, ale nie można w związku z tym dyskwalifikować ich w ten sposób w momencie startu edycji.
- Dodatkowo można by wprowadzić takie opcje jak mówiłeś podwojenie energii etc w formie usług dodatkowo płatnych . Kto chce w ten sposób mógłby zwiększyć swoje szanse o nagrodę a gracze którzy nie grają o nagrody po prostu miejsce w rankingu . W ten sposób dodatkowo zwiększy się pula na nagrody.
A po co ktoś miałby płacić skoro nie ma szansy na nagrody? Wniosek z tego taki, że z takich usług dodatkowych skorzystałyby TYLKO osoby, które grają o nagrody. A skoro tylko takie osoby by z tego skorzystały to równie dobrze mogą dostać bonus za sam fakt dorzucenia się do puli! Nadal więc uważam, że jakiś bonus dla takich graczy powinien być, jeżeli nie szybszy przyrost energii już na początku to chociaż jak pisałem podwójny limit (czyli nie 5, a 10 na 1 poziomie gracza). Można uznać, że to malutki bonus (ale jednak), bo to co on da to dodatkowe 5 punktów energii dla gracza na 1 poziomie po okresie braku aktywności czyli po nocy na przykład lub po powrocie ze szkoły/pracy.

Bez bonusu nawet małego jeżeli gracze, którzy się nie dorzucili przeskoczą w rankingu tych płacących i zgarną nagrody, to wtedy dopiero będzie afera, a ja będę tym najgorszym. Bez bonusu gracz, który będzie pierwszy w rankingu i wpłaci kasę dzień przed końcem edycji zyskuje tablet za kilka złotych. Wniosek z tego taki, że gracze musieliby wpłacać przed rozpoczęciem edycji a to rozwiązanie już odrzuciłem z powodów wymienionych wyżej. Jakiś bonus więc MUSI BYĆ.

Ja mogę zaryzykować ufundowanie nagród, ale tylko pod takim warunkiem, że jest szansa, że w przynajmniej znaczącej części mi się one zwrócą deklarując jednocześnie, że jeżeli kasy będzie więcej idzie ona do puli kolejnej edycji.

Jeżeli chodzi o promocję gry robię co mogę w ramach swojego wąskiego budżetu, ale TOP LISTY to żadna promocja, przerabiałem to kilkukrotnie.
Facebook i mailingi dają dużo lepsze efekty. Jak by była ekstra kasa to mógłbym pójść w bardziej komercyjne sposoby jak reklamy w wynikach Google czy na stronach, które promują gry on-line.

mpknap - jak zapłaci 50 osób to można będzie uznać, że nagrody zwrócą mi się w połowie co byłoby już dla mnie w miarę satysfakcjonujące.
Myślę że w ten sposób było by dużo osób nagrodzonych i dość dobrze ;) Nagrody w postaci nagród rzeczowych albo wypłat kasy to do przegadania .
W grę wchodzą tylko nagrody rzeczowe żeby wszystko było zgodnie z prawem. Nagrody pieniężne to ryza papierkowej roboty, problemy ze skarbówką, zaliczki na podatki dla zwycięzców itp.
euzin

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: euzin »

Gdzie się podziały moje działki moje wszystko. Mam znów od początku zaczynać ? To jest moja 4 gra MMO. Jestem , albo byłem pod wrażeniem równy start dla wszystkich, sens gry ciekawy, rywalizacja na wielu płaszczyznach i możliwość indywidualnego kierunku rozwoju, ale jak wszędzie ABONAMENT - jedynie kurnik.pl pozostaje.
Ciekawe czy tak naprawdę wszyscy graja dlatego bo są nagrody?? Może by tak ankietę wśród graczy zrobić.
Ja gram grałem dla przyjemności
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Więc nadal możesz grać dla przyjemności.
Dla Ciebie zasady pozostają bez zmian.

Dyskusja trwała od kilku dni, każdy mógł się wypowiedzieć.
goldman

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: goldman »

Dobrze jest jak jest ;)
A w ogóle napisane jest że gra dzieli się na edycje, I jeszcze takie małe pytanie skąd ludzie już maja po ok 30 tysięcy ?
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Usterka i już została poprawiona.
Dotacje przychodziły wg starej edycji chociaż wykres pokazywał co innego.
Stan konta graczy został skorygowany

Moja wina :/
goldman

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: goldman »

No spoko ;)
A w tej edycji będziesz sprawdzał w miarę na bieżąco wszystko ?
Czy możemy się spodziewać że Cie nie będzie kilka dni czy tygodni ? ;>
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Raczej będę pilnował :)
goldman

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: goldman »

Dobrze to już wszystko wiem ;D
euzin

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: euzin »

i od początku znowu mam zacząć. ja nie chcę w wyścigu szczurów uczestniczyć niech się biją Ci co krew lubią. Gram dla siebie dla przyjemności i na wlasnych błedach sie uczę. ire razy można od poczatku zaczynać. Za 3 m-ce znów karzecie od nowa zaczynac i tak w kółko tak będzie?? I tylko dlatego bo garstka chce igrzysk. Walczcie powodzenia . ja sie zastanowię do rana jak bardzo sie zaraziłem e-conomiką
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Nagrody w nowej edycji

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Przeczytaj cały ten wątek i konkluzje w nim zawarte

A w kwestii zaczynania od nowa zajrzyj tutaj viewtopic.php?f=1&t=823