Słaby młyn

marekm

Słaby młyn

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Mój młyn daje 15 ? na turę
karseo

Re: Słaby młyn

Nieprzeczytany post autor: karseo »

To samo mam z mleczarnią i uniwersytetem wogóle nieopłacalne
karseo

Re: Słaby młyn

Nieprzeczytany post autor: karseo »

obliczyłe,ze z mleczarni po zatrudnieniu pracowników i kupna mleka wychodzi się na zero,czyli z mleczarni nie ma zadnego zysku.Do uniwersytetu zaś trzeba dopłacać
errond

Re: Słaby młyn

Nieprzeczytany post autor: errond »

niech zgadnę za dużo płacisz wykładowcy? a on przepuszcza za dużo studentów :mrgreen:
karseo

Re: Słaby młyn

Nieprzeczytany post autor: karseo »

Tak wykładowcy są za drodzy a zysku nie ma zadnego i nie dość,że jestem do tyłu z kasą za uniwersytet to jeszcze nie ma z niego żadnego doświadzczenia.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Słaby młyn

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Zaczne od tego ze mleczarnia i przetworstwo wogole nie daja bezposredniego zysku.
Po prostu z towarow o wartosci 100$ wytwarzaja towary o wartosci 125$ i zysk zobaczycie dopiero przy sprzedazy.
Polecam poradnik dla poczatkujacych ;)

Granica oplacalnosci dla biznesow uslugowych wynosi 100$, powyzej zatrudnianie pracownikow przynosi straty
Polecam poradnik dla poczatkujacych :D

Co do kwestii obliczen i braku zysku z powodu kosztow pracownikow postaram sie to zanalizowac i zoptymalizowac, w zalozeniu
przy koszcie pracownikow 100$ wychodzi sie na zero, powyzej sa to straty (chyba ze ma sie bonusy i/lub tanie polprodukty wtedy moze do 120 oplaca sie zatrudniac).

Dodam ze sposobem na zbijanie cen pracownikow jest szukanie pracy w tym zawodzie. Jezeli wiec wszyscy mleczarze by sie zawzieli to zbili by cene
pracownikow do poziomow w ktorych ich produkcja by im sie oplacala. To zreszta dotyczy wszystkich zawodow.
marekm

Re: Słaby młyn

Nieprzeczytany post autor: marekm »

Mnie chodziło o to,że na stronie młyna napisane jest 500$ na turę a tura dajee 15 $
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Słaby młyn

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

A mnie chodzi o to, ze tura daje 0$ - prosze o czytanie ze zrozumieniem.

Po przeanalizowaniu tematu i ponownych obliczeniach wprowadzilem nastepujace zmiany

Wartosc produkcji na godzine: 1020$
Wartosc produkcji na ture: 80$
Zysk z produkcji: 25%

Granica opłacalności zatrudnienia pracownika wynosi obecnie 192$ (przy tym poziomie wychodzimy na 0 przy zalozeniu, ze polprodukty kupujemy po cenie rownowagi i sprzedajemy po cenie rownowagi).

Zmiana dotyczy wszystkich biznesow produkcyjnych.