A co z kredytami?

mozgus

A co z kredytami?

Nieprzeczytany post autor: mozgus »

Mam taką propozycję. Może wprowadzić możliwość otwierania kredytów w banku? W realnym świecie dużo rozwijających firm z nich korzysta.
aina78

Re: A co z kredytami?

Nieprzeczytany post autor: aina78 »

Hej ja to samo proponowalam kiedys I nie przeszlo I jestem dalej za taka propozycje,
I kazdy kto jest za niech sie tu wpisuje moze wtedy przejdzie...
kdd72

Re: A co z kredytami?

Nieprzeczytany post autor: kdd72 »

Zgadzam się że kredyty pomagają ale, jako że mam wykształcenie bankowe zasieję kilka wątpliwości:
- kwota kredytu musi się do czegoś odnosić - np. majątku, rozmiarów biznesu, przychodów, zysku itp
- kredyt musi mieć oprocentowanie - jeżeli będzie mniejsze niż lokaty to będę pierwszy który weźmie kredytu ile się da i założę lokaty
- w świecie rzeczywistym kredyt jest zazwyczaj czymś zabezpieczany - kasą, majątkiem itp. co jeżeli ktoś nie będzie w stanie spłacić kredytu bo biznes nie wyszedł? zabiorą działki, wejdą na pensję?

Wiem również że z punktu widzenia programistycznego wiele z tych rzeczy jest trudno ogarnąć bo warunków będzie co niemiara. Proponuję zamiast rzucać hasła, zaproponować konkretny przemyślany proces udzielania i spłaty pożyczki bankowej.
aina78

Re: A co z kredytami?

Nieprzeczytany post autor: aina78 »

Toz skoro mozna miec dzialki I biznes a nawet dom kupic to chyba jedt jakies zabezpieczenie finansowe.
Tak jak w zyciu normalnym wziac kredyt pod dom lub dzialke z biznesem...
mozgus

Re: A co z kredytami?

Nieprzeczytany post autor: mozgus »

Aina wypowiedziała się na temat pkt 1 i 3 (i w 100% się z nią zgadzam) więc może powiem coś na temat pkt. 2. Lokaty generują 1% na godz. przychodu. Może zrobić tak, że kredyt możesz zawierać na całe godz. z oprocentowaniem 1,5%?
kdd72

Re: A co z kredytami?

Nieprzeczytany post autor: kdd72 »

aina78 pisze:Toz skoro mozna miec dzialki I biznes a nawet dom kupic to chyba jedt jakies zabezpieczenie finansowe.
Tak jak w zyciu normalnym wziac kredyt pod dom lub dzialke z biznesem...
A jak ktoś nic nie ma na początku, a kredyt chce? Zrobić mu obowiązek zakupu nieruchomości? A jak nie kupi to co zabrać pieniążki? A jak zbankrutuje a zapłacił za konto premium to będzie się zwrotu realnej już kasy domagał bo pograł 3 dni i koniec zabawy bo zbankrutował? Myślę że im dalej pójdziemy w rozważaniach tym będzie więcej wątpliwości. Kolejne jak komuś biznes nie wyjdzie i będzie musiał spłacać wszystko z pensji, a nie będzie mu się chciało klikać co 5 minut (bo asystent nie daje za dużo zarobić) to raczej będzie miał pretensje jak mu kasę za grę zje. Wydaje mi się że dyskusja na ten temat będzie długa i ciężka, trochę autora wyręczam w tym momencie, ale nie da się łatwo odwzorować w grze realiów rynkowych.

Myślę że stvoor powinien się wypowiedzieć ale z tego co się orientuję w programowaniu dosyć ciężkie to będzie do okiełznania.
mpknap

Re: A co z kredytami?

Nieprzeczytany post autor: mpknap »

CHWILÓWKI - przejrzyste, proste i dla ludu. A jak komuś coś nie pójdzie to najwyżej Stvoor do drzwi zapuka. :lol:
kdd72

Re: A co z kredytami?

Nieprzeczytany post autor: kdd72 »

mpknap pisze:CHWILÓWKI - przejrzyste, proste i dla ludu. A jak komuś coś nie pójdzie to najwyżej Stvoor do drzwi zapuka. :lol:
... i sprzeda cały majątek jak likwidator z Amber Gold