Właściciel większościowy rządzi spółką i może mianować prezesa, może także w tej roli obsadzić siebie. Oprócz tego właściciel większościowy decyduje o nazwie spółki i wypłacie dywidendy akcjonariuszom spółki.
Prezes odpowiada za zatrudnianie pracowników i uzupełnianie magazynów ponosząc przy tym koszt energetyczny tych czynności. Do obowiązków prezesa należy także szukanie dostawców towaru i akceptowanie bądź rezygnacja z dostawców konkretnych towarów. Prezes wnosi do spółki swoje bonusy takie jak mniejsza ilość pracowników wymaganych do działania biznesu (dzięki szkoleniu), krótszy czas na jaki pracownicy są zatrudniani (także dzięki szkoleniu), premię zawodową i inne bonusy szkoleniowe. Od ilości działek osoby prezesa i innych spółek, w których jest prezesem zależą podatki gruntowe, które płaci spółka. Idealnym prezesem jest więc osoba, która ma odpowiednie szkolenia, wysoką premię zawodową i mało lub w ogóle innych działek, prezesur w innych spółkach co sprawi, że podatek gruntowy płacony przez spółkę będzie niski. Na stronie gracza - kandydata na prezesa można zapoznać się z informacjami o zrobionych przez niego szkoleniach, premii zawodowej, którą wnosi do spółki oraz o wymiarze podatku gruntowego jaki płaci. Informacje te dostępne są tylko na stronach graczy, którzy zrobili szkolenie MBA umożliwiające prezesowanie spółkom akcyjnym.
Prezesa można mianować tylko pomiędzy godziną 21 a 22, to zabezpieczenie przed tym, aby właściciel mógł wyrzucić/zmienić prezesa przed samą wypłatą pensji.
Każdy chcący dostarczać dany towar do spółki musi zgłosić chęć dostarczania danego produktu. Po zaakceptowaniu takiej aplikacji przez prezesa spółki może on wnosić dane towary do spółki. Do każdego potrzebnego spółce towaru niezbędna jest osobna aplikacja. Za wnoszone do spółki towary dostawca otrzymuje akcje spółki w ilości
(wartość produktów wnoszonych do spółki po cenie równowagi danego towaru) / wartość jednej akcji spółki
Właściciel jako mianujący prezesa może wymagać od niego, aby być jedynym dostawcą konkretnych towarów co zapewni mu większość udziałów i kontrolę nad spółką. Im większą ilość dostaw towarów oddamy w ręce innych graczy tym większa szansa, że kontrolę nad spółką przejmie ktoś inny.
Każda spółka dysponuje magazynem tymczasowym towarów w którym mieści się ilość półproduktów składających się na jednostkę zaopatrzenia razy pojemność magazynu X 2. Jeżeli więc spółka ma pojemność 100 jednostek zaopatrzenia, a jedna jednostka to 5 cytryn i jeden cukier, magazyn tymczasowy przyjmie 100x5x2 cytryn i 100x1x2 cukru. Rozbudowa magazynu powoduje jednocześnie rozbudowę magazynu tymczasowego. Za przenoszenie produktów z magazynu tymczasowego do magazynu spółki odpowiada prezes i ponosi koszt energetyczny tej czynności. Przenoszenie produktów do magazynu tymczasowego nie wymaga od dostawców energii.
Prezes za pełnienie swoich obowiązków otrzymuje pensję w wysokości 20% zysku jaki wypracuje spółka, ZYSKU a nie PRZYCHODU. Zysk pomniejszany jest przez koszt zatrudnienia pracowników więc jeżeli prezes zatrudni pracowników po wysokich stawkach to jego pensja może wynieść 0. Rozbudowa magazynu także pomniejsza zysk z którego liczona jest pensja prezesa, zysk pomniejszają także płacone przez spółkę podatki gruntowe. W przypadku gdy spółka przyniesie straty zysk prezesa wyniesie 0 - nie będzie on dopłacał, ale właściciel prawdopodobnie szybko wywali takiego prezesa

Koszt zatrudnienia pracowników, rozbudowy magazynu i podatków gruntowych jest ponoszony z kasy spółki.
Raz stworzona spółka akcyjna pozostaje na danej działce do końca gry, biznesu prowadzonego w ramach spółki nie da się zmienić na inny.
Właściciel spółki publicznej zyskuje ponieważ nie musi ponosić kosztów energetycznych zatrudniania pracowników, nie musi także dysponować wszystkimi towarami wymaganymi przez spółkę, a dostarczaniem tych którymi nie dysponuje mogą zająć się inni gracze. Nie musi też tracić swojego czasu na zarządzanie biznesem.
Prezes zyskuje ponieważ nie musi otwierać biznesu, a może pracować jako manager już istniejącego biznesu, otrzymuje pensję zależną od jego biznesowej skuteczności. Jeżeli ma duże bonusy w postaci premii zawodowej będzie rozchwytywany ponieważ zapewni spółce duże zyski.
Zyskują dostawcy ponieważ nie muszą tracić energii na dostarczanie towarów do spółek, za nie otrzymują udziały, które mogą sprzedać lub czekać na dywidendę ze spółki. Zaoszczędzoną energię mogą wykorzystać do skupienia się na uprawie/hodowli i nie będą musieli robić szkoleń gastronomicznych.
Gdy stan konta spółki spadnie poniżej $10000 główny akcjonariusz może wnieść do spółki gotówkę za którą otrzyma dodatkowe akcje. Nie może bowiem wystąpić sytuacja, gdy spółka nie będzie miała pieniędzy na zatrudnienie pracowników.
W przypadku, gdy stan konta spółki spada poniżej zera, środki te są odzyskiwane z akcji największego akcjonariusza. Liczba akcji w jego posiadaniu spada proporcjonalnie do stanu konta na minusie, udział % także, rośnie zaś udział % pozostałych akcjonariuszy przy niezmienionym stanie posiadania liczby akcji. W ten sposób mniejszościowi akcjonariusze mogą przejąć spółkę, którą główny akcjonariusz z jakiegoś powodu przestał się zajmować.
Zapraszam do testowania i czekam na komentarze.