Moja propozycja

chris211

Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: chris211 »

Witam!
Co powiecie na coś takiego, żeby wprowadzić kogoś takiego jak zarządca biznesu albo administrator pól którzy zarządzaliby biznesami w czasie Naszej nieobecności. Ich wynajęcie kosztowałoby odpowiednio dużo, ale w zamian zajmowaliby się oni Naszymi biznesami podczas Naszej nieobecności, np. w nocy. Dbaliby o zatrudnianie pracowników, obsiewanie pól czy o zakup odpowiedniej ilości towarów. Co Wy na to? Takie rozwiązanie jest przecież stosowane w niektórych grach ekonomicznych na PC-a?
tomi28pl

Re: Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: tomi28pl »

Ja powiem tak. Dla mnie gra wtedy stracilaby sens bo wszystko szlo by na automacie :) To tak jak ustawic jakiegos klikacza po wylaczeniu przez Stvoora zabezpieczenia antybotowego :) To jest tylko moje zdanie oczywiscie . Wiec prosze go nie brac do serca bo moze innym takie rozwiazanie sie spodoba :)
chris211

Re: Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: chris211 »

Racja... Ale przecież możnaby wprowadzić zabezpieczenie, np. takiego zarządcę można wynająć tylko raz na jakiś czas. Poza tym koszt takiego zarządcy też byłby odpowiednio wysoki...
topik

Re: Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: topik »

sprawa była przeze mnie poruszana już kilkukrotnie (przynajmniej jeden wątek na forum powinien się znaleźć :) )
Jednak, nie został to wprowadzone i z tego co mi się kojarzy (nie chce mi się tego szukać na forum) nie zostanie wprowadzone.

Z jednej strony to źle (bo zautomatyzowałoby obsługę większej ilości działek i dałoby się wyrobić w czasie try), ale z drugiej strony to tomi ma w tym rację, że to "zabiłoby" ducha współzawodnictwa :)

i o dziwo - jestem przeciw wprowadzeniu :)
torgiren

Re: Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: torgiren »

ale nikt nie pomyślał, że zarządcą mógłby być inny gracz...
wynajmujesz zarządce, i on dostaje kase, i nasza działka pojawia sie w jego liście (może po jakieś lini odgradzającej jego działki i zarządzane) i może tam siać, zatrudniać ludzi, rozbudowywać itp
nie bedzie mógł burzyć...
ok, może rozbudowywac tez nie, ale zatrudniać ludzi i obsiewać i zbierać...
i to by było coś :D
torgiren

Re: Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: torgiren »

brak odzewu :(
czyli mój pomysł nie był tak dobry jak mi sie zdawało :(
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

torgiren, pomysł ciekawy tylko diabel tkwi w szczegółach.

Kto energetycznie opłacałby zatrudnianie pracowników, obsiewanie, zbieranie?
Zarządca nie, nikt nie bedzie marnowal swojej energii w cudzym interesie.
Pozostaje wiec wlasciciel dzialki, ale to sie niczym nie bedzie roznilo od zarzadzania samemu.

Pomijam kwestie zasad wynagradzania zarzadcy - inny gracz zamiast zebrac plony 5 razy zbierze je dwa razy takze jakosc zarzadzania w tym przypadku takze ma znaczenie i powinna miec wplyw na jego zaplate, ale kto i jak mialby o tym decydowac czy obliczac?
torgiren

Re: Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: torgiren »

hmm... można by wystawiać oceny....
zlecam komuś zarządzanie działką, (ceny sa ustalane jak na rynku pracy), a po zakończonym zarządzaniu, dostaje raport ile zebrał plonów itp
koszty obsiewania proponuje zostawić po stronie zarządzającego.
co do energii... można by zrobić, ze oddajemy pod zarządzanie albo:
1) działke z pracownikami
2) działkę z pulą energii... żeby np: zarządca mógł zatrudnić ich np: 2 razy
po otrzymaniu raportu z upraw, właściciel ocenia czy dostał tyle ile chciał czy mniej, i wystawia ocene zarządcy...
i byłby ranking... ze możesz zleciś coś konkretnej osobie
torgiren

Re: Moja propozycja

Nieprzeczytany post autor: torgiren »

znaczy, konkretnej osobie w kontekscie...
ze np: chce pracować jako zarządca, ide do kolejki
a ktoś potrzbuje, to widzi liste, np: jak w szpitalu, i średnią ocene danego gracza... i klika sobie ze chce tego, który ma np: wysoką ocene :)