energia nie rosnie

jafarek

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: jafarek »

Stvoor - gra jest świetna - tzn. idea gry.

Niestety wykonanie już pozostawia wiele do życzenia.

Zaczynasz za bardzo robić w grze komunę w której wszystko jest przez Ciebie dyktowane.

Lepiej przyznaj się do swoich błędów teraz, popraw je i będziemy grać dalej. W przeciwnym razie to gra nie będzie miała sensu i tylko się upokorzysz.
stvoor
Posty: 1619
Rejestracja: 1 marca 2011, o 13:20

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: stvoor »

Nie przedstawiles ZADNEJ alternatywy, nikt nie przedstawil

Nie ustosunkowales sie do NICZEGO co napisalem.
Lepiej przyznaj się do swoich błędów teraz, popraw je i będziemy grać dalej. W przeciwnym razie to gra nie będzie miała sensu i tylko się upokorzysz.
Nie rozsmieszaj mnie :lol:
r0bson

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: r0bson »

stvoor pisze:Nie przedstawiles ZADNEJ alternatywy, nikt nie przedstawil
Praca dorywcza = Random(0-1) * 90(stała szansa powodzenia pracy, jakakolwiek by nie była) - level gracza
A zmienianie wpływu na skrócenie szkolenia i tak nie ma większego znaczenia, jak ktoś ma wysoki level to wklikanie szkolenia jest dla niego wielkim sukcesem, więc chamstwem byłoby kazać czekać na to kilkadziesiat godzin :D
r0bson

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: r0bson »

r0bson pisze:
stvoor pisze:Nie przedstawiles ZADNEJ alternatywy, nikt nie przedstawil
Praca dorywcza = Random(0-1) * 90(stała szansa powodzenia pracy, jakakolwiek by nie była) - level gracza
A zmienianie wpływu na skrócenie szkolenia i tak nie ma większego znaczenia, jak ktoś ma wysoki level to wklikanie szkolenia jest dla niego wielkim sukcesem, więc chamstwem byłoby kazać czekać na to kilkadziesiat godzin :D
Sry skopałem trochę formułkę

Powinno być

Kod: Zaznacz cały

if(random(0, 100) > (90 - level_gracza))
         Sukces
else
         Porażka
karseo

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: karseo »

praca w zawodzie powinna byc taka,ze idzie sie na nia od 1 do 12 godzin w tym wlicza sie koszta opieki zdrowotnej a nie klikanie co 5 minut oraz pola,ze mozna zebrac nawet po 12 godzinach plony zebrac wtedy kazdy by mial jakies szanse i nie musial pilnowac co 5 minut,ze mu szkolenie ucieknie.Z energią jest podobnie powinna byc to nagroda za lvl a nie kara bo obecnie nie oplaci sie bić lvl
karseo

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: karseo »

gra nie musi byc az tak realistyczna,wazne zeby była przyjazna dla gracza
topik

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: topik »

stvoor pisze:Zaraz zaraz, tak sie umawialismy

viewtopic.php?f=1&t=129

Stvoor (!!)
ok, wychodzi na to, że zgodziliśmy się na takie rozwiązanie, ale nie zostały dodane szkolenia o których była mowa

dobrze byłoby w takim razie zmniejszyć (do 0) ilość energii którą przeznaczamy na zbiór produkcji i przenoszenie produktów do/z magazynu.

w takim stanie jak jest aktualnie, całą energię jaką uzbierałem przeznaczyłem na obsadzenie prawie wszystkich działek produkcyjnych, a niestety nie mam już energii na pracę w biznesach wymagających produktów z magazynu.

to wychodzi mi na to, że muszę zatrzymać produkcję, którą i tak zeżrą mi szkodniki, bo nie będę w stanie jej zebrać z pola, a szans na przetworzenie półproduktów nie mam, gdyż brak mi energii na ich przeniesienie do baru

poproszę o inne rozwiązanie, gdyż nie jest dobrym pomysłem tylko zarabianie na pracy w zawodzie, gdyż nijak się ona ma do reala (nawet bardzo mało).
i będzie tak jak mogłoby być u nas w kraju, gdyby istniał komunizm (trochę) -> wszyscy będą tylko pracować na roli, bo tylko ona będzie przynosiła jakiś dochód (mały bo mały, ale pozwalający na przeżycie), a nikt nie będzie pracował w innych zawodach, gdyż nikt nie będzie zatrudniać, bo nie będzie zakładów pracy, bo nikt nie będzie ich tworzył.

trochę to pomieszane, ale tak to za niedługo widzę.....
:cry:
topik

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: topik »

ewentualnie, niech zbiór produktów z pola również coś kosztuje i jako wydatek energetyczny pozostanie przenoszenie produktów do magazynu.
chociaż za to TEŻ się powinno płacić zatrudnionemu pracownikowi.

TYLKO w przypadku, gdy nie zatrudniamy pracowników powinniśmy wydatkować energię na pracę za swoich działkach i biznesach
tommacpt1

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: tommacpt1 »

Całkowicie popieram topika i innych !
karseo

Re: energia nie rosnie

Nieprzeczytany post autor: karseo »

z taką energią jak jest teraz jestem w stanie obsłużyć dwie działki.Najlepeij wogóle zlikwidować biznesy,działki a zostawić tylko prace w zawodzie